Reklama
Reklama

Czy Luboń będzie odcięty od Poznania?

Rozpoczął się remont autostradowego węzła "Dębina". Wszystko wskazuje na to, że korki będą tak samo długie jak te na trasie z Kórnika.

Od soboty do piątku 25 maja utrudnienia na wiadukcie będą spore. Jednak, jak zapewnia Zofia Kwiatkowska, rzeczniczka prasowa spółki Autostrada Wielkkopolska, w tym czasie samochody przejadą we wszystkich kierunkach. Trzeba się jednak liczyć z kłopotami, ponieważ zdzierana będzie stara asfaltowa nawierzchnia. Po 9 latach eksploatacji wymagała ona już wymiany.

Prace mogą spowodować spore korki, w godzinach porannych na prowadzącej z Lubonia na Dębiec ul. Armii Poznań, będącej jednocześnie częścią wiodącej z Mosiny i Puszczykowa drogi wojewódzkiej nr 430. Po południu korkować się będzie z kolei Dolna Wilda.

Najtrudniejszy dla mieszkańców Lubonia i Dębca będzie przyszły weekend. W sobotę i niedzielę, 26 i 27 maja układany będzie nowy asfaltowy dywanik. Ruch odbywać się będzie na wiadukcie nad autostradą w obu kierunkach połową jezdni. Nie będzie możliwości zjazdu na A2.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
6.13 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro