Reklama

Donald Tusk wizytował Poznań

Przez dwa dni przebywał w Poznaniu premier Donald Tusk. Prezes Rady Ministrów rozpoczął w Poznaniu przegląd kluczowych inwestycji realizowanych przed Euro 2012.

W dni wczorajszym premier Donald Tusk wizytował poznańskie lotnisko Ławica, na którym obejrzał rozbudowane płaszczyzny lotniskowe oraz nową część terminala. Jednak najważniejszym punktem wczorajszego dnia były pytania dziennikarzy o finansowanie zachodniej obwodnicy Poznania - Nie mogę powiedzieć, że na 100, ale na 90 procent znajdą się w tym roku pieniądze na dokończenie tej inwestycji - obiecywał premier Donald Tusk.

Wieczorem Prezes Rady Ministrów spotkał się z kupcami z Dolnej Wildy, którym spotkanie obiecał podczas ubiegłorocznej kampanii wyborczej. Premier spędził noc w Hotelu Remes w Opalenicy, który w czasie Euro 2012 będzie centrum pobytowym reprezentacji Portugalii.

Drugi dzień pobytu w Poznaniu rozpoczął się od wizyty w Komendzie Miejskiej Policji w Poznaniu przy ulicy Szylinga. Premier przyglądał się pracy stanowiska kierowania oficera dyżurnego oraz stanowiska dowodzenia, skąd prowadzony będzie monitoring miasta. Donald Tusk zapewnił, że od strony zabezpieczania jesteśmy przygotowani w stu procentach do zbliżających się mistrzostw.

Premier odjechał pociągiem do Wrocławia, a po drodze odwiedził jeszcze nowo wybudowany dworzec, który dziś otrzymał pozwolenie na użytkowanie od Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
22℃
13℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
6.43 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro