Reklama
Reklama

Czy szalety miejskie są gotowe na Euro 2012?

W ubiegłym roku zapowiadano, że jeszcze przed Euro 2012 powstaną specjalne automatyczne toalety, które ustawione będą w najważniejszych punktach miasta. Toalety mają powstać do 22 maja, zastanawiamy się czy to wystarczy? Czy poznańskie szalety przygotowane są na przyjazd kibiców?

W tej chwili w mieście funkcjonuje jedenaście miejskich toalet, większość z nich zlokalizowana jest w bezpośredniej okolicy centrum. Przy Placu Wolności szalet zlokalizowany jest w podziemiach Arkadii. W centrum dostępne są też toalety przy alei Niepodległosci, na Starym Rynku, pod Rondem Kaponiera, a nieco dalej na Chwaliszewie i Ostrowie Tumskim.

Zdecydowanie dalej od centrum znajdują się toalety na Cytadeli, w Parku Sołackim, przy Parku Wilsona, na Ogrodach, Dębcu i Górczynie. Brakuje toalet na Grunwaldzie, który z racji lokalizacji Stadionu Miejskiego przyciągnie w czerwcu wielu kibiców. Przed Euro 2012 powinny powstać zapowiadane od zeszłego roku automatyczne toalety. W tej chwili trwają prace przy ich budowie, powinny się one zakończyć do 22 maja. Planowanych jest siedem nowych lokalizacji między innymi w parku Adama Mickiewicza, na Moście Teatralnym oraz przy zbiegu ulic Królowej Jadwigi i Dolnej Wildy. Cała inwestycja będzie kosztowała około 2,5mln złotych.

Żadna z miejskich toalet nie jest czynna całą dobę, niektóre kończą pracę już o 17, a najdłużej czynna jest ta na Starym Rynku - do godziny 22. Chcielibyśmy zapytać Państwa, co sądzą na temat miejskich szaletów?

Czy poznańskie szalety to powód do wstydu?

  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
13.62 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro