Reklama

Dworzec Główny ma zgodę na użytkowanie

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o zakończonych odbiorach Sanepidu i Straży Pożarnej. W piątek rano pojawiły się informacje, że obiekt został dopuszczony do użytku przez Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

- Właśnie podpisałem zawiadomienie, że w piątek wkraczamy na budowę. Jeśli budynek został wybudowany zgodnie z wydanym pozwoleniem na budowę to do końca przyszłego tygodnia powinien otrzymać pozwolenie na użytkowanie - mówił 10 maja Tomasz Buczkowski, reprezentujący WINB.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Dziś w godzinach porannych pozwolenie na użytkowanie obiektu zostało przekazane na ręce kolejarzy i przedstawicieli spółki TriGranit - Rzeczywiście dziś dotarło do nas pozwolenie wydane przez Wójewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlandego. Nie było żadnych uwag do naszej inwestycji, a co za tym idzie problemów z wydaniem pozwolenia - mówi Przemysław Terlecki z TriGranitu.

W tej chwili na dworcu trwają ostatnie prace wykończeniowe - Kolejarze szykują się do przyjęcia pierwszych pasażerów, meblowane są kasy biletowe oraz Punkt Informacji Kolejowej połączony z Centrum Informacji Miejskiej. Również prywatni najemcy przygotowują się do obsługi gości, którzy przyjadą do Poznania na Euro 2012. W pierwszych dniach czerwca mają być dostępne kafejki i salonik prasowy - informuje Terlecki. Dowiedzieliśmy się także, że na poznańskim dworcu udostępniony będzie hotspot, który umożliwi bezpłatny dostęp do internetu.

Nowy dworzec wybudowany został w rekordowym tempie, pierwsze prace na jego budowie rozpoczęto 10 miesięcy temu. Cała powierzchnia dworca to blisko 1500 metrów kwadratowych, na terenie dworca znajdzie się 10 kas biletowych, a także 9 automatów biletowych. Dostępna będzie też przechowalnia bagażu, nowoczesne toalety oraz pokój dla matki z dzieckiem- Możemy już powiedzieć, że 29 maja obiekt zostanie uroczyście otwarty, a jednym z gości będzie prezydent Bronisław Komorowski- kończy Terlecki.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
17.36 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro