Reklama
Reklama

Poznańskie teatry będą miały nowe władze

Nową dyrektor ma już Teatr Ósmego Dnia, na finiszu jest poszukiwanie dyrektora Teatru Wielkiego, a ogłoszony został też konkurs na dyrektora Teatru Polskiego.

O wyborze Ewy Wójciak na stanowisku dyrektora Teatru Ósmego Dnia informowaliśmy w środę. Prezydent Dariusz Jaworski wykorzystał możliwość, którą daje nowa ustawa o działalności kulturalnej i przedłużył kontrakt z Ewą Wójciak na kolejne trzy lata. Decydujący był też autorski charakter tego Teatru - Trudno sobie wyobrazić, żeby w tym momencie te osoby stawały do konkursu i konfrontowały się z innymi osobami na swój pomysł - mówi Dariusz Jaworski, wiceprezydent Poznania.

Podobny zabieg nie został zastosowany w przypadku wyboru dyrektora Teatru Wielkiego - Jest lista kandydatów rekomendowanych zarządowi województwa wielkopolskiego i panu marszałkowi. To w jego gestii jest decyzja, kto będzie dyrektorem Teatru Wielkiego - mówi Magdalena Sowińska, rzecznik prasowy Teatru Wielkiego. Na liście znajduje się czterech kandydatów, a najwyżej oceniona została Renata Borowska - Juszczyńska, obecna wicedyrektor opery do spraw artystycznych. Marszałek swoją decyzję ogłosi do końca maja.

Rozpoczęła się też procedura konkursowa na wybór dyrektora Teatru Polskiego, który należy do miasta - Chcemy, żeby przyjechali ludzie z całego kraju. Dobrze by było skonfrontować się, a być może wpuścić trochę innej krwi - mówi Jaworski. Nabór kandydatów na to stanowisko prowadzony będzie do 11 czerwca.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Czerwiec? W nocy raczej marzec. Jest ostrzeżenie IMGW!
17℃
6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
2.60 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro