Reklama

Poznańskie teatry będą miały nowe władze

Nową dyrektor ma już Teatr Ósmego Dnia, na finiszu jest poszukiwanie dyrektora Teatru Wielkiego, a ogłoszony został też konkurs na dyrektora Teatru Polskiego.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

O wyborze Ewy Wójciak na stanowisku dyrektora Teatru Ósmego Dnia informowaliśmy w środę. Prezydent Dariusz Jaworski wykorzystał możliwość, którą daje nowa ustawa o działalności kulturalnej i przedłużył kontrakt z Ewą Wójciak na kolejne trzy lata. Decydujący był też autorski charakter tego Teatru - Trudno sobie wyobrazić, żeby w tym momencie te osoby stawały do konkursu i konfrontowały się z innymi osobami na swój pomysł - mówi Dariusz Jaworski, wiceprezydent Poznania.

Podobny zabieg nie został zastosowany w przypadku wyboru dyrektora Teatru Wielkiego - Jest lista kandydatów rekomendowanych zarządowi województwa wielkopolskiego i panu marszałkowi. To w jego gestii jest decyzja, kto będzie dyrektorem Teatru Wielkiego - mówi Magdalena Sowińska, rzecznik prasowy Teatru Wielkiego. Na liście znajduje się czterech kandydatów, a najwyżej oceniona została Renata Borowska - Juszczyńska, obecna wicedyrektor opery do spraw artystycznych. Marszałek swoją decyzję ogłosi do końca maja.

Rozpoczęła się też procedura konkursowa na wybór dyrektora Teatru Polskiego, który należy do miasta - Chcemy, żeby przyjechali ludzie z całego kraju. Dobrze by było skonfrontować się, a być może wpuścić trochę innej krwi - mówi Jaworski. Nabór kandydatów na to stanowisko prowadzony będzie do 11 czerwca.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
39.32 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro