Reklama
Reklama

Kilka tysięcy osób w pochodzie juwenaliowym

Barwnym pochodem z udziałem kilku tysięcy studentów rozpoczęły się w czwartek Juwenalia. W tym roku wśród studenckich przebrań królowały akcenty piłkarskie.

Juwenalia rozpoczęły się w czwartek na placu Adama Mickiewicza przekazaniem kluczy do miasta studentom przez Ryszarda Grobelnego. To znak, że na cztery dni obejmują władzę w Poznaniu. Po czym, hucznie w kolorowym pochodzie przeszli w kierunku Stadionu AZS przy ulicy Pułaskiego, gdzie odbywać się będą wszystkie imprezy. Pochód przebiegał spokojnie. Studenci nie zawiedli - wśród przebierańców byli żołnierze, robotnicy, pielęgniarki, kibice piłki nożnej a także członkinie zespołu Jarzębiny

Podczas czterech dni koncertów, na stadionie przy Pułaskiego zaprezentują się: w piątek - COMA, ACID DRINKERS, w sobotę - HEY, GOORAL, Łąki Łan, w niedzielę - O.S.T.R., GrubSon i V-UNIT. Ciekawą atrakcją na terenie stadionu będzie także namiot "Piana Party", gdzie studenci będą mogli kąpać się w pianie w rytm juwenaliowej muzyki.

Juwenalia w Poznaniu mają już 64-letnią tradycję. Czterodniowy festiwal to okazja posłuchania różnych gatunków muzycznych i do dobrej zabawy w plenerze. Imprezy będą odbywać się do późnych godzin nocnych.

Juwenalia potrwają do niedzieli. W tym roku na imprezę wstęp wolny jest tylko dla studentów. Osoby nieposiadające ważnych legitymacji studenckich mogą wejść na imprezę, ale muszą kupić bilety.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

6℃
1℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
42.47 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro