Reklama
Reklama

Malarnia Teatru Polskiego według publiczności najlepsza

Pod koniec marca pisaliśmy o plebiscycie "Polska Architektura 2011". W kategorii "Nowe i Stare" nominowano wyremontowaną Malarnie Teatru Polskiego w Poznaniu. Nie zdobyła nagrody jury, ale uzyskała najwięcej głosów internautów.

Malarnia, jako scena kameralna Teatru Polskiego, zaczęła działać w połowie lat 80-tych. Przed remontem sala miała jedynie 60 miejsc i nie miała klimatyzacji. Dodatkowym problemem był bardzo ograniczony dostęp do szatni i sanitariatów.

Siedem dni niezapomnianych muzycznych wrażeń? To musi być CZAS NA TEATR! Pobierz aplikację już teraz i odkryj szczegółowy program: spektakle, koncerty, spotkania i wiele więcej!
REKLAMA


Przebudowa Malarni rozpoczęła się w styczniu ubiegłego roku. Otwarcie obiektu po modernizacji nastąpiło w listopadzie. Obiekt zyskał foyer z prawdziwego zdarzenia, a także większą przestrzeń dla widowni (teraz mieści się na niej 100 osób).

Remont kosztował 3 mln złotych. Projekt przygotowała Architektoniczna Pracownia Autorska Jerzego Gurawskiego oraz Trabendo.

Inwestycja zyskała uznanie w oczach polskich i zagranicznych architektów. Malarnię nominowano w kategorii "Nowe i Stare" plebiscytu "Polska Architektura 2011" organizowanego przez portal Sztuka-Architektury.pl. Obiekt miał szansę zdobyć nagrodę dla najciekawszej realizacji architektonicznej 2011 roku w swojej kategorii.

Jury nagrodę w kategorii "Stare i Nowe" przyznało tymczasowej siedzibie Muzeum Współczesnego we Wrocławiu - na jej potrzeby zaadaptowano schron z lat 40-tych XX wieku. Z werdyktem jury nie zgodzili się jednak internauci. Ich zdaniem to Malarnia powinna zwyciężyć w tej kategorii - otrzymała zdecydowanie najwięcej głosów (można było głosować do końca kwietnia).

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
12.70 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro