Reklama
Reklama

Tramwaj na Franowo: wiecha na układzie torowym

Prawdopodobnie jeszcze w czwartek zakończą się ostatnie prace związane z powstawaniem układu torowego na trasie tramwajowej na Franowo. - Na tym etapie możemy powiedzieć, że mamy wiechę - mówi inwestor. Prawdopodobnie już pod koniec maja pojedziemy po całym wiadukcie Chartowo.

W czwartek wylewany jest ostatni fragment układu torowego w tunelu pod ulicami Kurlandzką i Szwedzką. - Po zakończeniu tych prac będziemy mogli powiedzieć, że mamy wiechę na układzie torowym - mówi Gerard Masłowski z Infrastruktury EURO Poznań 2012. - Sieć trakcyjna poza tunelem, a więc na dawnej pętli Lecha i na samym Franowie, jest już gotowa. Ostatnie prace przy jej montażu trwają w tunelu. W najbliższych dniach powinniśmy "mieć wiechę" na całym układzie torowo-sieciowym.

Intensywne prace trwają także na przystankach wzdłuż trasy poprowadzonej w tunelu. - Przystanek Piaśnicka w tym tygodniu powinien być ukończony w 80%, a Kurlandzka będzie miał do końca tygodnia połowę dachu - dodaje. Nie wiadomo, kiedy odbędą się próbne przejazdy tramwajowe. - Na pewno w maju. Musimy jednak dać czas betonowi, który dziś będzie wylewany na torowisko, aby uzyskał odpowiednią trwałość. To potrwa około 10 dni.

Jest szansa, że jeszcze w maju pojedziemy po całym wiadukcie Chartowo. - Będziemy starali się otworzyć go wcześniej, niż całą trasę tramwajową. Jeśli się uda, to pewnie skrzyżowanie na wiadukcie będzie działać początkowo bez sygnalizacji świetlnej.

Również w maju gotowe mają być przejazdy pomiędzy osiedlami (nad tunelem). - Z ulicą Piaśnicką musimy jeszcze poczekać. Cały czas jeździ po niej ciężki sprzęt. Nie można więc jej odtwarzać już teraz.

Przypomnijmy, że tramwajem na Franowo mamy pojechać 10 czerwca.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejny dzień z ostrzeżeniami. Gdzie obowiązują alerty IMGW?
1℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro