Politechnika awansowała do I ligi

Koszykarze AZS Politechnika Poznań wygrali na wyjeździe z Franz Astoria Bydgoszcz 77:74 w decydującym meczu finału play-off i awansowali do I ligi. Bohaterem spotkanie został Paweł Hybiak, który tuż przed końcową syreną trafił za trzy.

Podopieczni Waldemara Mendla przed ostatnią kwartą przegrywali z Astorią 51:59, ale w pierwszych minutach czwartej kwarty zaliczyli 13. punktowy "run" i wyszli na prowadzenie 64:59. Gospodarze szybko wyrównali i na 17 sekund przed końcową syreną był remis 74:74. W tym momencie piłka była w posiadaniu poznaniaków, a celnym rzutem za trzy popisał się Paweł Hybiak i Politechnika awansowała na zaplecze PLK.

Franz Astoria Bydgoszcz - AZS Politechnika Poznań 74:77 (20:21, 21:19, 18:11, 15:26)

Franz Astoria: Lewandowski 16, Bierwagen 15, Andryańczyk 13, Laydych 11, Barszczyk 7, Szyttenholm 6, Pagacz 4, Rąpalski 2.

AZS Politechnika: Szydłowski 17, Stankiewicz 16, Baszak 14, Hybiak 11, Rostalski 6,Sobkowiak 5, Rzeczkowski 3, Walczak 3, Gierwazik 2, Kowalewski 0.

Stan rywalizacji w finale play-off: 3:2 dla AZS Politechniki Poznań