Reklama
Reklama

Trwają zapisy na Poznańską Kajakową Masę Krytyczną

Jeszcze tylko przez cztery dni przyjmowane są zgłoszenia na spływ Wartą z Puszczykowa do Poznania pt. "Poznańska Kajakowa Masa Krytyczna", który odbędzie się w 27 maja.

- To znakomita okazja do spróbowania swoich sił na rzece. Przepiękny odcinek Warty nikomu nie przysporzy trudności, a pod opieką wytrawnych i doświadczonych kajakarzy uczestnicy będą się czuć bezpiecznie. W pierwszej edycji Kajakowej Masy w roku 2008 udało nam się zmobilizować do wspólnego pływania ok 200 osób. W tym roku spodziewamy się, że nie będziemy gorsi i uda nam się namówić do wspólnego pływania aż 250 osób - mówi Łukasz Kwaśniewski, wiceprezes Akademickiego Klubu Kajakowego Panta Rei.

Uczestnikiem może zostać każdy bez względu na kondycję fizyczną oraz tryb życia. Organizatorzy nie wymagają specjalistycznych kwalifikacji ani osiągnięć kajakowych. Stawiają na dobrą zabawę we wspaniałej atmosferze, a uczestnicy będą mieć do pokonania trasę o długości 21 kilometrów.

Cena uczestnictwa dla jednej osoby z wypożyczeniem sprzętu to 35 zł, a dla osób ze sprzętem własnym 20 zł. Ponadto istnieje możliwość zakupu pamiątkowej koszulki za dodatkową opłatą w wysokości 30 zł za sztukę. Na zakończenie spływu spośród wszystkich uczestników zostanie rozlosowane jedno miejsce na spływ rafringowy na alpejskiej rzece Salzie w terminie 24-28 czerwca 2012 roku. Nad bezpieczeństwem uczestników Masy czuwać będzie wykwalifikowana kadra instruktorów i opiekunów. Szczegółowe informacja na stronie internetowej kajakowa.pl.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

2℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
27.90 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro