Reklama
Reklama

Policja aresztowała internetowego oszusta

fot. KWP w Poznaniu
fot. KWP w Poznaniu

Poznańscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który handlował podrabianymi koszulkami polskiej reprezentacji piłkarskiej. Grozi mu kara grzywny i pozbawienia wolności do lat dwóch.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą od jakiegoś czasu otrzymywali informacje o podrobionych koszulkach polskiej reprezentacji, które pojawiały się na jednym z serwisów aukcyjnych - Mężczyzna był uczestnikiem aukcji internetowej, w której oferował do sprzedaży koszulki polskiej drużyny. Żądał 100 zł za każdą z nich. Oryginalne koszulki kosztują tymczasem 250 zł - informuje Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej Policji.

Policjanci rozpoczęli śledztwo, konsultacje z przedstawicielami producenta odzieży sportowej i ustalili, że rzeczywiście są to produkty podrabiane. Policjanci ustalili, że handlujący to 32-letni mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego. W dniu 15 maja mężczyzna został aresztowany, a w jego mieszkaniu znaleziono 45 koszulek reprezentacji oraz 115 innych koszulek opatrzonych znakami firmowymi znanych producentów.

W tej chwili funkcjonariusze ustalają jak długo mężczyzna zajmował się tym procederem oraz na jakie straty naraził producentów. Za handel podrobionymi produktami grozi mu kara grzywny oraz pozbawienia wolności do dwóch lat.

- Podobne działania związane z likwidacją nielegalnego handlu podrabianymi towarami, produkowanymi specjalnie w związku z EURO 2012 będą prowadzone w najbliższej przyszłości - kończy Borowiak.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Gorąco i burzowo. Znowu ostrzeżenia meteo dla regionu. Tym razem nawet drugiego stopnia!
27℃
14℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
4.87 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro