Reklama
Reklama

"Nowy" dyrektor Teatru Ósmego Dnia wybrany bez konkursu

Wiceprezydent Dariusz Jaworski zdecydował, że nie będzie przeprowadzony konkurs na stanowisko dyrektora Teatru Ósmego Dnia. Powołał na to stanowisko Ewę Wójciak, dotychczasową dyrektor.

Teatr Ósmego Dnia powstał w 1964 roku jako teatr studencki, a od 1979 roku działał jako teatr zawodowy. W czasach PRL był szykanowany przez władze, a w 1985 został formalnie rozwiązany. Jego działalność została wznowiona w 1989 roku, a teatr na stałe wpisał się w kulturalny krajobraz Poznania. Ewa Wójciak jest dyrektorem teatru od marca 2000 roku.

Prezydent Dariusz Jaworski powołał się na znowelizowaną ustawę o działalności kulturalnej, która pozwala powołać obecnych dyrektorów na okres od 3 do 7 lat - W terminie roku od dnia wejścia w życie niniejszej ustawy organizatorzy mogą powołać te osoby na stanowiska dyrektorów na czas określony od trzech do siedmiu lat, bez przeprowadzania konkursu - informuje Rafał Łopka, pełniący obowiązki rzecznika prasowego Urzędu Miasta.

Biorąc pod uwagę przepisy wprowadzone przez nową ustawę, a także autorski charakter teatru prezydent postanowił przedłużyć umowę z Ewą Wójcik o kolejne trzy lata.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest dziś kolejne ostrzeżenie IMGW!
27℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
6.70 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro