Reklama
Reklama

Podwyżka cen biletów: już jest pełna taryfa opłat

Gotowy jest komplet informacji na temat podwyżek cen biletów na komunikację miejską. Jakie zmiany, oprócz nowych cen, czekają na pasażerów od 1 czerwca?

Podwyżka cen biletów ZTM czeka nas już 1 czerwca. Właśnie tego dnia nie tylko wzrosną opłaty za przejazdem komunikacją miejską w Poznaniu, ale też skończy się promocja, dzięki której na biletach 15-minutowych możemy jeździć 25 minut, a na pół godzinnych 45 minut.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Jakie zmiany czekają nas od czerwca?

W sprzedaży pojawią się nowe bilety, które powstały w wyniku połączenia biletów jednoprzejazdowych i czasowych. Od 1 czerwca bilet czasowy 15-minutowy będzie nam umożliwiał przejazd 10 przystanków autobusem, a bilet 30-minutowy pozwoli na 1 przejazd autobusem na dowolnym dystansie. Są jednak pewne warunki! Bilet skasowany w tramwaju ZAWSZE będzie tylko biletem czasowym. Bilet skasowany w autobusie może być traktowany jako jednoprzejazdowy lub czasowy, a po opuszczeniu pojazdu, w którym go skasowano - tylko jako czasowy (jeśli wciąż jest ważny).

Kolejne nowości to bilety jednorazowe jednoprzejazdowe autobusowe do 10 przystanków w strefach A+B, a także bilety długookresowe (30 dni lub 3 miesiące) do 6 przystanków również w strefach A+B.

Od 1 czerwca likwidacji ulegną bilety na linie pospieszne - będą na nich obowiązywać takie same bilety jak na linie normalne. Zlikwidowane zostaną także bilety krótkookresowe grupowe i miesięczne (na miesiąc kalendarzowy) - pozostaną tylko te na 30 dni.

Pasażerowie będą mieli do dyspozycji promocje:
Bilet 24-godzinny - skasowanie takiego biletu po 20.00 w piątek sprawi, że będziemy mogli na nim jeździć po mieście do 24.00 w niedzielę.
Oferta 3+1 dla rodzin - jeśli rodzice oraz ich dziecko posiadają bilety imienne sieciowe (dwa normalne i jeden ulgowy) mają prawo do otrzymania dodatkowego biletu imiennego sieciowego ulgowego dla drugiego dziecka.
Oferta weekendowa - posiadacz normalnego biletu imiennego sieciowego ma prawo przewozić bezpłatnie pod swoją opieką dzieci w wieku do 15 lat w soboty, niedziele i święta (na liniach dziennych).
Oferta 12+1 - przy kupowaniu biletów imiennych sieciowych 30-dniowych 12 razy z rzędu (nie może być większej przerwy pomiędzy okresami ich obowiązywania niż 5 dni) dostajemy jeden bilet sieciowy imienny 30-dniowy gratis.

Taryfa opłat obowiązująca od 1 czerwca (najważniejsze informacje):

Bilet w strefie A do 15 minut i do 10 przystanków autobusowych: 2,60 (normalny) oraz 1,30 (ulgowy),
Bilet w strefie A do 30 minut i na 1 przejazd autobusem na dowolnym dystansie: 3,40 (n) oraz 1,70 (u),
Bilet w strefie A do 60 minut: 4,00 (n) oraz 2,00 (u),
Bilet w strefie A 30-dniowy imienny: 99,00 (n) oraz 49,50 (u),
Bilet w strefie A 3-miesięczny imienny: 282,00 (n) oraz 141,00 (u),
Bilet w strefie A 6-miesięczny imienny: 535,00 (n) oraz 267,50 (u).

Szczegółową taryfę opłat znajdziecie TUTAJ. Przypominamy, że na wymianę starych biletów na nowe mamy 3 miesiące od momentu wejścia w życie zmian.

Źródło: ZTM Poznań

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
4℃
0℃
Poziom opadów:
3.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
27.09 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro