Reklama
Reklama

Plac Cyryla Ratajskiego: słupki wciąż krzywe

We wrześniu ubiegłego roku zakończył się remont przystanku tramwajowego na placu Cyryla Ratajskiego. Jeden z naszych czytelników zwrócił wówczas uwagę na krzywe słupki, które znajdują się przy przystanku. Właśnie kończy się remont chodników na placu, a słupki wciąż są krzywe.

- Remont placu Cyryla dobiega końca ale.... jak remontowane były przystanki to pierwszy raz interweniowałem, że słupki na przejściu przez torowisko były nietknięte i pozostały krzywe. Wyremontowano prawie cały plac, ułożono nową kostkę, nawierzchnię asfaltową, ale słupki pozostały nadal krzywe. Czy tak ma być przez następne dziesiąt lat....? A może z nimi jest tak jak z wieżą w Pizie, są krzywe i ma tak być - pisze nasz czytelnik, Janusz.

Sprawą po raz pierwszy zajmowaliśmy w październiku ubiegłego roku, po zakończeniu remontu przystanku tramwajowego na placu Cyryla Ratajskiego. Wówczas MPK Poznań, na zlecenie którego odbywał się remont tłumaczyło, że słupki podczas remontu nie były ruszane i w związku z tym wykonawca prac ich nie wyprostuje.

Dorota Wesołowska z Zarządu Dróg Miejskich wyjaśniała wówczas, że teren budowy nie został jeszcze odebrany przez ZDM. - Nie może być tak, że po remoncie teren wygląda gorzej niż przed remontem, dlatego na pewno będą podejmowane kroki, które wyjaśnią tę sytuację - mówiła.

Minęło pół roku, a słupki wciąż wyglądają tak samo. - Prace remontowe na placu Cyryla Ratajskiego, związane z wymianą chodników, wciąż trwają - tłumaczy obecnie Wesołowska. - Uspokajamy mieszkańców, że nie dokonano tu jeszcze odbiorów. Nastąpi to po zakończeniu prac na placu. Zmieni się tutaj całe otoczenie - zapewnia.

Do sprawy wrócimy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burzowy wtorek! Jest ostrzeżenie meteo
24℃
13℃
Poziom opadów:
2.8 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
14.30 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro