Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
13 7
Reklama
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
9°C 1032 hPa
JUTRO
pogoda
13°C 1032 hPa
POJUTRZE
pogoda
16°C 1030 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Poznań: zasadzili zioła w... dziurach chodnikowych

KaT
wtorek, 15.05.2012 r.
godz. 15.48

Zainspirowani dokonaniami angielskich aktywistów, pomysłodawcy bloga Ulepsz Poznań wraz z pracownią Eko Deko przeprowadzili na naszych ulicach Zieloną Partyzantkę. W dziurach chodnikowych i zaniedbanej donicy pojawiły się... świeże zioła.

Ogrody w miniaturze - pełne żywych barw, z mikro-leżakami, czy mikro-ławkami, a nawet malutkimi narzędziami ogrodowymi. To wszystko można zobaczyć w Londynie w ramach Zielonej Partyzantki, oddolnej akcji polegającej na wypełnianiu zielenią zaniedbanych obszarów miasta.


- Patrząc z zazdrością na małe zielone dzieła sztuki, które wyrastały z angielskich chodników, postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce - tłumaczą pomysłodawcy bloga Ulepsz Poznań. W poznańskich dziurach chodnikowych, a także w donicy w pasażu Apollo zasadzono świeże zioła - m.in. miętę, czy oregano.

Ulepsz Poznań zachęca wszystkich poznaniaków, by sami zostali „zielonymi partyzantami”. Wystarczy trochę ziemi, rośliny i odpowiednie miejsce (dziur w chodnikach w Poznaniu nie brakuje, więc nie powinno być problemu).

Reklama