Reklama

Fredry: rozpoczęły się prace drogowe

fot. AZS AWF Poznań

Na ulicy Fredry, pomiędzy al. Niepodległości i ul. Kościuszki, rozpoczęły się prace związane z budową nowej ścieżki rowerowej oraz przebudową przystanku tramwajowego. Ulica została wyłączona z ruchu kołowego. Wciąż jeżdżą po niej tramwaje. UWAGA! Przesunięto przystanek "Fredry" (w kierunku Okrąglaka).

Firma Pol-Dróg Kościan wygrała przetarg na przebudowę ulicy Fredry pomiędzy al. Niepodległości a ul. Kościuszki. Modernizację przejdzie południowym fragment trasy - przystanek tramwajowy i chodnik od strony Zamku Cesarskiego.

Drogowcy już pojawili się na ulicy, rozpoczynają pierwsze prace. - W ramach przebudowy przystanek zostanie przesunięty bliżej torowiska, dzięki czemu pasażerom będzie łatwiej wsiadać do tramwaju. Dodatkowo, za przystankiem tuż przy płocie Zamku pojawi się ścieżka rowerowa - tłumaczył nam kilka dni temu Andrzej Billert z Zarządu Dróg Miejskich. W okolicach przystanku mają się pojawić ławki oraz kosze na śmieci, a sam przystanek zostanie wydłużony, by mogły się na nim zatrzymywać dwa tramwaje.

Koszty inwestycji miała pokryć w całości Rada Osiedla Stare Miasto, która przeznaczyła na ten cel około 120 tysięcy złotych. Okazało się, że najtańsza oferta to jednak 214 tysięcy złotych i za tyle Pol-Dróg Kościan wykona modernizację. - My nie damy więcej pieniędzy na ten cel, bo po prostu ich nie mamy - tłumaczy Zbigniew Burkietowicz, przewodniczący RO Stare Miasto. - Pewnie resztę musi dołożyć miasto - dodaje. Potwierdza to Tomasz Libich z Zarządu Dróg Miejskich. - Kilkadziesiąt tysięcy złotych pochodzi z budżetu miasta.

- Prace budowlane rozpoczęły się we wtorek i mają potrwać do 1 czerwca - mówi Tomasz Libich. - Fragment ulicy od al. Niepodległości do Kościuszki już został wyłączony z ruchu kołowego. Tramwaje tędy jeżdżą i zatrzymują się normalnie na przystankach - dodaje.

Pasażerowie skarżyli się, że na miejscu panuje chaos. - Przystanek tramwajowy powinien zostać wyłączony z ruchu - mówią. - Tu obecnie jest niebezpiecznie, a poza tym tworzą się korki tramwajowe - dodają. Trwa frezowanie nawierzchni, po której musieli poruszać się m.in. pasażerowie komunikacji miejskiej.

Po interwencji przystanek przesunięto. - Obecnie przystanek "Fredry" w kierunku Gwarnej zlokalizowany jest za skrzyżowaniem z Kościuszki - wyjaśnia Libich. - Znajduje się na wysokości ulicy Fredry 5.

Zgodnie z projektem strefy 30 w centrum miasta, modernizowany odcinek Fredry zostanie na stałe wyłączony z ruchu kołowego.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
4℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
38.79 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro