Reklama

Kolejne imprezy w KontenerART

KontenerART wystartował 1 maja i szybko wpisał się w kulturalny krajobraz Poznania. Organizatorzy zapowiadają kolejne koncerty, a także warsztaty skierowane do Poznaniaków w każdym wieku.

Pomimo tego, że pogoda nie zachęca do plenerowych zabaw, KontenerART cieszy się niesłabnącą popularnością - Pogoda nas absolutnie nie zraża, bo miejsca pod dachem mamy dużo, a na rozgrzanie się jest też gorąca kawa i jedzenie serwowane przez FAO - zachęca Agnieszka Łomnicka, reprezentująca KonenerART.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Najbliższy koncert odbędzie się 17 maja o godzinie 20:30. Na kontenerowej scenie pojawi się czeski projekt Midi Lidi - Jest to inteligentna muzyka taneczna, gdzie ironia spotyka się z mainstreamowym popem i brzmieniem elektro lat 90" ubiegłego wieku, a wszystkiemu towarzyszą efektowne wizualizacje - zachęcają organizatorzy.

22 maja zainaugurowany zostanie cykl czterech koncertów pod nazwą Jammin’ Jazz Festival. Jako pierwszy na scenie pojawi się zespół Tone Raw czyli jazzowy kwartet złożony z polskich muzyków pracujących poza granicami kraju. Kolejne koncerty w ramach Jammin’ Jazz Festiwal będą się odbywały w kolejnych miesiącach działania kontenerów - Ideą Jammin’ jest prowokowanie spotkań, konfrontacji muzyków o różnych narodowościach, mentalnościach, kulturach i indywidualnych brzmieniach. Na scenie Kontenerów, wraz z reprezentantami poznańskiej sceny jazzowej, wystąpią goście m.in. z Niemiec, Danii, Islandii, Rosji - opowiada Łomnicka.

Electric Suicide Club dało doskonały koncert podczas ubiegłorocznego festiwalu Malta. Trzech Francuzów grających "indie garage punk" pojawi się na kontenerowej scenie już 24 maja o godzinie 20:30.

Oczywiście cały czas trwają też warsztaty, na które organizatorzy zapraszają Poznaniaków w każdym wieku. W dniach 14, 15 i 16 maja oraz 21, 22 i 23 mają odbywają się warsztaty Senior Design - Warsztat polega na zaangażowaniu osób starszych, na co dzień parających się np. haftowaniem, szydełkowaniem, majsterkowaniem w realizacje nowoczesnych obiektów designerskich zaprojektowanych przez młodych designerów - mówi Łomnicka. W planach są również warsztaty filmowe Powidoki, warsztaty umuzykalniające dla dzieci i młodzieży oraz wiele innych. Organizatorzy zachęcają wszystkich Poznaniaków do odwiedzenia kontenerowego miasteczka.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
8.20 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro