Reklama
Reklama

Region: pijany kierowca chciał przewozić dzieci

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Kępna udali się w poniedziałek na rutynową kontrolę autobusu, którym przedszkolaki z miejscowości Krążkowy miały jechać się na wycieczkę. Policjanci zainteresowali się stanem kierowcy, który miał ponad pół promila alkoholu.

Kontrole autobusów, które wyruszają na wycieczki nikogo już nie dziwią, a rodzice lub organizatorzy sami zgłaszają się do Policji z prośbą o prowadzenie takich kontroli. Podobnie było w tym przypadku, kilka dni temu policja została poinformowana o wyjeździe przedszkolaków z miejscowości Krążkowy.

W godzinach porannych policjanci pojawili się pod Szkołą Podstawową w Krążkowach i przystąpili do kontroli stanu technicznego autobusu oraz trzeźwości kierowcy - W trakcie prowadzonej kontroli, okazało się, iż 45-letni kierowca, który miał przewozić dzieci, znajdował się w stanie nietrzeźwości. U mężczyzny stwierdzono ponad 0,5 promila alkoholu - informuje Gabriela Kurzawa, oficer prasowy kępińskiej Policji. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Kępnie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
14.29 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro