Reklama
Reklama

Trwa układanie nowej murawy

Na Stadionie Miejskim przy ul. Bułgarskiej w niedzielę przystąpiono do układania nowej murawy, która przyjechała z południa Europy. Inwestycja kosztuje budżet miasta 0,45 mln zł.

Prace związane z ósmą wymianą murawy ruszyły w minionym tygodniu. Zwycięzca przetargu najpierw przystąpił do zdzierania nawierzchni, a później przygotował podłoże, na którym układana jest murawa sprowadzona z południa Europy. Wykonawca będzie się zajmował utrzymaniem murawy również podczas Euro 2012. A odbioru nowej płyty dokonają przedstawiciele firmy STRI, którzy ściśle współpracują z UEFA w kwestii boisk trawiastych.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Murawa musi być idealnie gotowa na trzy mecze fazy grupowej EURO 2012. Pierwszy mecz w Poznaniu już 10 czerwca o godz. 20.45, a o punkty zmierzy się Irlandia z Chorwacją. 14 czerwca o godz. 18.00 rozpocznie się mecz Włochy - Chorwacja, a 18 czerwca o godz. 20.45 mecz Włochy - Irlandia.

Przypomnijmy, że po EURO 2012 obiekt w całości przejmie operator, którym zostało konsorcjum Lecha Poznań i spółki Marcelin Management. Zarządca stadionu będzie ponosił wszystkie koszty związane z utrzymaniem piłkarskiej areny.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
5℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
24.10 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro