Reklama
Reklama

Dworcowa: pod mostem będzie informacja turystyczna?

fot. Google Maps
fot. Google Maps

Zarząd Dróg Miejskich właśnie ogłosił przetarg na najem pomieszczenia znajdującego się w filarze mostu Dworcowego (przy ulicy Dworcowej). Może tam powstać informacja turystyczna.

Krzywe chodniki i mało atrakcyjne zapachy pod mostem Dworcowym - poznaniacy i turyści, którzy ulicą Dworcową dochodzą do poznańskiego dworca PKP narzekają przede wszystkim właśnie na te dwa "elementy" infrastruktury.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Krzywe chodniki właśnie są modernizowane - ich remont ma się zakończyć jeszcze przed EURO 2012. Pozostaje kwestia lokali znajdujących się pod mostem Dworcowym, a właściwie w jego filarach. I tutaj planowane są zmiany.

Zarząd Dróg Miejskich właśnie ogłosił przetarg na najem pomieszczenia w lewym filarze mostu. Na 18 metrach kwadratowych może być prowadzona działalność usługowa lub handlowa. ZDM chciałby, aby w lokalu prowadzono obsługę pasażerów i turystów. - Sprzedaż biletów, przechowalnia bagażu, punkt informacyjny, sprzedaż materiałów promocyjnych/turystycznych - takie funkcje miałby spełniać lokal.

Ale zmiany w lokalu to także zmiany w jego otoczeniu. Najemca, który wygra przetarg, będzie musiał dbać o porządek nie tylko w budynku, ale również w jego najbliższym otoczeniu. Istnieje więc szansa, że nieprzyjemne zapachy i śmieci znikną.

Chętni na najem lokalu mogą składać formularze ofertowe do 25 maja. Nie wiadomo, czy lokal zacznie funkcjonować jeszcze przed EURO.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
57.33 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro