Reklama
Reklama

Wydział Oświaty: dyrektor Tomczak zrezygnował ze stanowiska

Andrzej Tomczak, dyrektor Wydziału Oświaty w Urzędzie Miasta zrezygnował w poniedziałek ze stanowiska. Nie wiadomo kto go zastąpi - zostanie ogłoszony konkurs na nowego szefa wydziału.

W ubiegłym tygodniu pojawiły się doniesienia na temat ewentualnych zmian personalnych, jakie miałyby zajść w Wydziale Oświaty Urzędu Miasta. Powód - wielkie zamieszanie, jakie panuje w Poznaniu w związku z likwidacją wybranych szkół, zwolnieniami nauczycieli, czy luka w budżecie wydziału w wysokości blisko 80 milionów złotych.

Już likwidacja szkół wzbudziła sporo kontrowersji wśród poznaniaków. Zrobiło się jeszcze bardziej gorąco, gdy okazało się, że w procesie decyzyjnym pojawiły się błędy formalne, które uniemożliwiły zrealizowanie planu likwidacji w całości.

Wiele mówiło się o tym, że stanowisko może stracić dyrektor Wydziału Oświaty UM - Andrzej Tomczak. W poniedziałek, podczas konferencji prasowej, Tomczak ogłosił, że... sam rezygnuje ze stanowiska. Prezydent Grobelny dobrze podsumował 19 lat pracy dyrektora Wydziału Oświaty. Istnieje szansa, że Tomczak będzie mógł objąć stanowisko dyrektorskie w jednym z poznańskich gimnazjów (nr 43).

- To moja decyzja - zapewnia Tomczak w rozmowie z Pulsem Dnia Telewizji WTK. - Nie odchodzę zmęczony, a spełniony - dodaje. Kwestię luki budżetowej w wydziale tłumaczy problemami w całym kraju. Wyjaśnia, że coraz więcej obowiązków narzuca się na wydziały oświaty, co przekłada się na taką sytuację.

Kto zostanie nowym dyrektorem wydziału? Nie wiadomo. W najbliższych dniach zostanie ogłoszony konkurs na to stanowisko.

Czy coś się zmieni w wydziale oświaty po zmianie dyrektora?

  • 0%
  • 0%
  • 0%

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
4.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro