Reklama
Reklama

Trasa na Franowo: montują sieć trakcyjną

Sobota i niedziela na terenie byłej pętli tramwajowej os. Lecha mija bardzo pracowicie. Trwa tu montaż sieci trakcyjnej. Tramwaj wahadłowy 27 dojeżdża tylko do przystanku os. Tysiąclecia.

Utrudnienia związane montażem sieci trakcyjnej dotykają przede wszystkim pasażerów linii wahadłowej 27, którzy wsiadali do pojazdu na przystanku "Orle Gniazdo". Ze względu na konieczność zamontowania tu sieci trakcyjnej tramwaje dojeżdżają tylko do przystanku os. Tysiąclecia. W poniedziałek sytuacja wróci jednak do normy i tramwajem 27 dojedziemy do Orlego Gniazda.

Montaż sieci trakcyjnej to kolejny etap prac związanych z budową trasy tramwajowej na Franowo, którą mamy pojechać po raz pierwszy 10 czerwca. Dotychczasowa pętla Lecha zmieniła się nie do poznania - całkowicie wymieniono tu torowisko, pojawiły się zupełnie nowe słupy trakcyjne.

- Na miejscu pętli znajduje się normalne torowisko i początek rozjazdu prowadzącego w prawo, na Żegrze, oraz prosto, na Franowo. Z założenia nie miało tutaj być pętli. W zamian, pasażerowie będą korzystać z dwóch 64-metrowych przystanków (jeden w stronę centrum i jeden w przeciwnym kierunku) znajdujących się mniej więcej w środkowej części nieistniejącej pętli - tłumaczył nam pod koniec kwietnia Gerard Masłowski z Infrastruktury EURO Poznań 2012.

Dla pasażerów komunikacji miejskiej w sobotę utrudnienia związane z montażem sieci trakcyjnej na Trasie Kórnickiej nie były jedynymi. Około godziny 11.20 na ulicy Jana Pawła II zerwana została sieć trakcyjna. Przez kilka godzin występowały tu spore utrudnienia w ruchu, a na trasy, zamiast tramwajów, wyruszyły specjalnie podstawione autobusy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
11.4 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
16.78 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro