Reklama
Reklama

Outer Spaces: kolorowe murale na Wildzie

Rok temu w Poznaniu odbyła się pierwsza edycja festiwalu murali - Outer Spaces. W ramach wydarzenia pięciu europejskich artystów malowało pięć zaniedbanych ścian poznańskich kamienic. W tym roku nowy wygląd zyska pięć ścian z Wildy.

Brzydkie ściany kamienic przy ulicach Garbary 41, Grobla 18, Kantaka 8/9, Taczaka 11 i Woźnej 13 w maju ubiegłego roku nabrały blasku. Wszystko dzięki pięciu niezwykłym artystom, którzy słyną z wykonywania murali. Blu, Erosie, Kenor, Remeda i Sam3 wnieśli na poznańskie ulice kolor, radość i powiew świeżości.

Znakomite spektakle i musicale w Poznaniu: "1989", "Wyspa", "Chciałem być", "Sztafeta pokoleń", Gala Musicalowa, koncerty, filmy. Festiwal CZAS NA TEATR od 28.09 - kup bilet.
REKLAMA


Wszystko w ramach festiwalu murali - Outer Spaces. Pomysł bardzo spodobał się mieszkańcom Poznania, nie dziwi więc fakt, że i w tym roku kolejne ściany zyskają zupełnie nowy wygląd. Wybrano już nawet konkretne obiekty, na których w najbliższych dniach pojawią się murale - to budynku przy Hetmańskiej 101, Sikorskiego 25, Przemysłowej 21, Czarnieckiego 14 i Górnej Wildzie 89.

Ideą festiwalu, który odbywać się będzie w dniach 13-19 maja, jest przede wszystkim "obudzenie Poznania z codziennej szarości przełamywanej jedynie wkurzającą tandetą reklam".

Ale Festiwal Murali to nie tylko 6-dniowe malowanie ścian poznańskich budynków. To także wydarzenia towarzyszące pracy artystów. W ramach Outer Spaces zmiany dosięgną również trzy wildeckie podwórka. Zaplanowano też szereg warsztatów - m.in. z sitodruku, czy recyklingu. Festiwal to także działania w przestrzeni miejskiej - rzeźba miejska, czy paraarchitektura. Program tutaj.

Wielkie otwarcie festiwalu Outer Spaces już w niedzielę w Parku Drwęskich. Będzie tam można potańczyć, posłuchać muzyki, pośpiewać, pograć w piłkę i odpocząć. Impreza potrwa od 15.00 do 22.00.

Ostateczny efekt pracy artystów tworzących murale będzie można zobaczyć 19 maja.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
16℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
4.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro