Reklama
Reklama

Poznań Główny: miał błyszczeć, nie będzie

fot. Poznańska Wiki - Shareif

Co zobaczą kibice przyjeżdżający na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej do Poznania? Nowy dworzec Poznań Główny i stojący obok mniej atrakcyjny obecny dworzec PKP. Będą mogli korzystać z obu. Co zobaczą na "starym"? Gołębie odchody, odrapane ściany i toalety rodem z PRL.

Pół miliona złotych miało kosztować wielkie czyszczenie obecnego dworca Poznań Główny. Poznański oddział Dworców Kolejowych PKP na początku kwietnia ogłosił przetarg na remont obiektu przy Dworcowej. Na czym miał polegać? Przede wszystkim na zmodernizowaniu hali głównej (w tym demontażu reklam, mechanicznym czyszczeniu ścian i podłóg, malowaniu, czy wymienieniu oświetlenia). Blask miały odzyskać dworcowe toalety - planowano, że wszystko się tu zmieni, od posadzek po armaturę i instalację.

Praktyczny zawód w 2 lata! Niskie czesne! Sprawdź! Technik Usług Kosmetycznych w 2 lata! Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa!
REKLAMA


Niestety, ale taki remont nie odbędzie się na dworcu. Przynajmniej w najbliższym czasie. I problemem nie są tu pieniądze. Do przetargu po prostu nie zgłosiła się żadna firma zainteresowana wykonaniem wskazanych prac. Miałaby je ukończyć jeszcze przed EURO 2012.

W czwartek postanowiliśmy skontaktować się z dyrektorem Dworców Kolejowych w Poznaniu - Tomaszem Nowakiem. Ten nie znalazł dla nas jednak czasu. W środę, podczas rozmowy z Radiem Merkury wyjaśniał, że remont się odbędzie, ale nie będzie tak duży jak początkowo planowano.

Co zostanie zrobione w obiekcie? - Będziemy się zajmować dwiema kwestiami - mówi Piotr Kryszak, rzecznik PKP SA w Poznaniu. - Uporządkujemy reklamy na dworcu i przygotujemy nowy system informacji wizualnej - dodaje. Prace pochłoną około 100 tysięcy złotych. Co na to poznaniacy? - Wstyd. Tutaj nawet porządnej ławki nie ma, żeby z bagażem usiąść - skarży się Maria, poznanianka. - Ja tego nie rozumiem. Przecież o tym, że będzie EURO wiadomo było od kilku lat. Dlaczego nic z tym budynkiem nie robiono? Przecież z nowym dworcem mogli nie zdążyć i wtedy byłaby kompletna klapa - dodaje Andrzej.

Dla tych, którzy nie pamiętają jak wyglądają wnętrza poznańskiego dworca PKP prezentujemy świeżą fotorelację.

Czy stary dworzec kolejowy będzie straszył kibiców podczas Euro?

  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%
  • 0%
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteorologiczne dla Wielkopolski
30℃
20℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
19.37 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro