Reklama
Reklama

Stadion Miejski: prawie cała membrana lśni

12 kwietnia firma Alpimax z Krakowa rozpoczęła mycie membrany Stadionu Miejskiego. Zakładano, że membrana będzie lśnić do momentu przekazania obiektu UEFA - ma to nastąpić w piątek. Tymczasem przed alpinistami jeszcze trochę pracy.

Czyszczenie membrany poznańskiego stadionu kosztuje Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji 200 tysięcy złotych. Przetarg na wykonanie tej usługi wygrała krakowska firma Alpimax, która 12 kwietnia rozpoczęła pierwsze prace.

Boże Narodzenie w Linea Mare to spokojny, rodzinny czas nad morzem: kolędy, radość dzieci czekających na Mikołaja i wieczorny relaks 350 m do plaży - Święta, które zapamiętasz.
REKLAMA


Początkowo zakładano, że mycie uda się zakończyć do momentu przekazania obiektu UEFA na EURO 2012, co nastąpi już w piątek. Terminu nie uda się jednak dotrzymać. - W umowie jest wyraźnie zaznaczone, że jeśli wystąpią problemy w postaci zbyt niskich temperatur, czy niekorzystnych warunków atmosferycznych, mamy dodatkowy czas na pracę - tłumaczy Tomasz Krok, dyrektor Alpimax.

Tym samym prace przy czyszczeniu membrany stadionu będą odbywać się nawet wtedy, gdy pieczę nad obiektem będzie sprawować UEFA. - Nam to zupełnie nie przeszkadza. Musimy po prostu dokończyć swoją pracę. Potrzebujemy na to kilka dodatkowych dni - dodaje.

Krok zdradza, że podczas mycia występowały pewne utrudnienia. - To spory obiekt. Zdarzało się, że np. nie było wody, czy prądu, ale to były chwilowe problemy, które nie miały prawa wpłynąć na ostateczny termin zakończenia mycia - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Zaczyna się niebezpieczna pogoda. Jest ostrzeżenie meteorologiczne
2℃
-5℃
Poziom opadów:
0.8 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
13.10 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro