Reklama

Stadion Miejski: prawie cała membrana lśni

12 kwietnia firma Alpimax z Krakowa rozpoczęła mycie membrany Stadionu Miejskiego. Zakładano, że membrana będzie lśnić do momentu przekazania obiektu UEFA - ma to nastąpić w piątek. Tymczasem przed alpinistami jeszcze trochę pracy.

Czyszczenie membrany poznańskiego stadionu kosztuje Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji 200 tysięcy złotych. Przetarg na wykonanie tej usługi wygrała krakowska firma Alpimax, która 12 kwietnia rozpoczęła pierwsze prace.

Początkowo zakładano, że mycie uda się zakończyć do momentu przekazania obiektu UEFA na EURO 2012, co nastąpi już w piątek. Terminu nie uda się jednak dotrzymać. - W umowie jest wyraźnie zaznaczone, że jeśli wystąpią problemy w postaci zbyt niskich temperatur, czy niekorzystnych warunków atmosferycznych, mamy dodatkowy czas na pracę - tłumaczy Tomasz Krok, dyrektor Alpimax.

Tym samym prace przy czyszczeniu membrany stadionu będą odbywać się nawet wtedy, gdy pieczę nad obiektem będzie sprawować UEFA. - Nam to zupełnie nie przeszkadza. Musimy po prostu dokończyć swoją pracę. Potrzebujemy na to kilka dodatkowych dni - dodaje.

Krok zdradza, że podczas mycia występowały pewne utrudnienia. - To spory obiekt. Zdarzało się, że np. nie było wody, czy prądu, ale to były chwilowe problemy, które nie miały prawa wpłynąć na ostateczny termin zakończenia mycia - kończy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
14℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
8.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro