Reklama
Reklama

Projekt PIWO już w środę: będzie "Koko EURO Spoko"

Koncert zespołu sprzed lat w Blue Note, fot. Wikipedia
Koncert zespołu sprzed lat w Blue Note, fot. Wikipedia

W środę do Poznania zawita Projekt PIWO. Nie mylić ze złocistym napojem. PIWO jest nietypowym Light Show tworzonym z tysięcy żarówek i okien akademików. W Poznaniu wielkim ekranem stanie się akademik Politechniki Poznańskiej. Hitem ma być animowana wersja "Koko EURO Spoko".

Potężny Indeksowany Wyświetlacz Oknowy (w skrócie PIWO) to projekt rodem z Wrocławia. Prowadzą go studenci z Koła Naukowego MOS działającego na Politechnice Wrocławskiej. Pomysł był prosty - urozmaicenie Juwenaliów.

Jak to zrobić? Podłączyć się pod oświetlenie każdego pokoju w wybranym akademiku, podpiąć odpowiedni sterownik i tym samym zamienić jedną ze ścian budynku w gigantyczny wyświetlacz, na którym mogą być prezentowane animacje.

W tym roku Projekt PIWO zawita również do Poznania. 16 maja o godzinie 21.30 w wielki ekran zamieni się akademik Politechniki Poznańskiej - DS nr 6 (przy ul. Św. Rocha). - Zachęcamy wszystkich poznaniaków do udziału w naszym konkursie - mówi Szymon Sobociński z PIWO Light Show. - Na naszej stronie internetowej znaleźć można edytor, dzięki któremu każdy może stworzyć własną animację nadającą się do wyświetlenia podczas pokazu. Gotowe animacje można do nas przesyłać maksymalnie do 15 maja. Najlepsze zostaną zaprezentowane podczas pokazu, a autorzy otrzymają od nas koszulki - zachęca. Szczegóły tutaj.

Sobociński zdradził nam, że podczas poznańskiego pokazu na pewno nie zabraknie prezentacji hitu - "Koko EURO Spoko" Jarzębiny:

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
14.51 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro