Reklama

Ścieżka rowerowa Rusałka-Strzeszynek odbudowywana!

Prawdopodobnie już od czwartku rowerzyści będą mogli korzystać ponownie ze ścieżki rowerowej łączącej Rusałkę i Strzeszynek. W środę pojawił się tutaj ciężki sprzęt, dzięki któremu trasa zostanie odbudowana.

W połowie kwietnia rowerzyści przemierzający szlaki w pobliżu Rusałki i Strzeszynka z niedowierzaniem odkryli, że jedna z najpopularniejszych tras rowerowych w naszym mieście została nagle zaorana przez właściciela tego terenu.

Mamy dobre informacje - w środę rozpoczęła się odbudowa zniszczonego szlaku rowerowego. - Potwierdzam te doniesienia. Po negocjacjach, jakie prowadzono z właścicielem terenu, udało się nam dojść do pewnego porozumienia - mówi Mieczysław Broński, dyrektor Zakładu Lasów Poznańskich. - Na trasie pojawił się już ciężki sprzęt i prawdopodobnie od jutra rowerzyści będą mogli korzystać z drogi - dodaje. - Sprawa z właścicielem nie jest jednak ostatecznie załatwiona. Jeszcze w środę spotykamy się w tej sprawie z zastępcą prezydenta, Mirosławem Kruszyńskim. Zobaczymy co w tej kwestii zrobi miasto - kończy.

Maciej Wudarski ze Stowarzyszenia My-Poznaniacy informuje, że ścieżkę naprawia sam właściciel terenu. - Taką informację otrzymałem od leśniczego. Negocjacje dotyczące wymiany tego gruntu na inny, czy ewentualnej sprzedaży tej nieruchomości miastu nie trwają dwa dni, a miesiące i w związku z tym prawdopodobnie z dobrej woli po prostu odbudowuje ścieżkę - tłumaczy. - Mam nadzieję, że miastu uda się doprowadzić tę sprawę do końca z sukcesem.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
12℃
Poziom opadów:
6 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
6.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro