Reklama
Reklama

Majówka w Wielkopolsce: 48 wypadków, 5 zabitych

Wyjątkowo długa majówka zakończyła się w Wielkopolsce mało optymistycznymi danymi statystycznymi z dróg. W blisko 50 wypadkach zginęło pięć osób. Ponad pół tysiąca kierowców wyruszyło w trasę na podwójnym gazie.

Bilans 10-dniowej majówki w całym kraju to przerażające dane. Na polskich drogach od 27 kwietnia doszło do 938 wypadków, w których zginęło 65 osób, a 1218 zostało rannych. Policjanci zatrzymali też przeszło 5 tysięcy pijanych kierowców.

Interesujesz się zdrowym odżywianiem? Chcesz zostać dietetykiem? Nie zwlekaj! Rekrutacja trwa.
REKLAMA


Jak się okazuje, najtragiczniejszym dniem majówki była niedziela, 29 kwietnia. Doszło wówczas do blisko 90 wypadków, w których zginęło 14 osób, a 113 zostało rannych. Tylko w jeden dzień zatrzymano prawie 600 pijanych kierowców.

Przyczyny wypadków? Przede wszystkim brawura, nadmierna prędkość, wyprzedzanie w miejscu, gdzie obowiązuje zakaz.

- W Wielkopolsce od 27 kwietnia odnotowaliśmy 48 wypadków - mówi podinspektor Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji. - Zginęło w nich 5 osób. W trakcie tych 10 dni zatrzymano na wielkopolskich drogach 515 nietrzeźwych kierowców - dodaje.

Do tragicznych zdarzeń doszło m.in. w Tarnowie Podgórnym. W sobotę, 5 maja, w godzinach wieczornych zginął tu motocyklista. Do innego poważnie wyglądającego wypadku doszło w Jarocinie, na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Samochód osobowy zderzył się z pociągiem pasażerskim. Ranny został kierowca auta.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
3.29 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro