Reklama
Reklama

Poznań: zaczynają się eksmisje

Prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu w Poznaniu rozpocznie się akcja eksmisyjna. Z mieszkań usunięci zostaną poznaniacy, którzy zalegają z czynszem. Będzie to w sumie około 150 rodzin. Zadłużenie osób z wyrokiem opuszczenia mieszkania sięga w tym roku blisko 15 milionów złotych.

Jak podkreśla dyrektor Zarządu Zasobów Lokalowych, wykonane zostaną tylko te wyroki, w przypadku których ZKZL musi przejąć mieszkania zajmowane przez zadłużone rodziny. - Nie będziemy bezmyślnie wykonywać wszystkich wyroków - zapewnia Jarosław Pucek.

W tym roku eksmitowanych z mieszkań ma zostać około 150 rodzin. - To ponad 150 rodzin. 69 wyroków to te, których nie udało nam się wykonać w roku ubiegłym. Eksmitowana rodzina dostanie przydzielone pomieszczenie tymczasowe, ale tylko na miesiąc - tłumaczy.

Pucek wyjaśnia, że z mieszkań można by usunąć nawet 400 rodzin - tyle znajduje się na liście osób z prawomocnym wyrokiem opuszczenia mieszkania. - Ich zadłużenie sięga kilkunastu milionów złotych. W ubiegłym roku z takim wyrokiem mieliśmy 300 rodzin, których zadłużenie sięgało 11 milionów złotych. Teraz dobijamy do blisko 15 milionów - kończy.

Eksmisje będą trwać do końca wakacji.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejny dzień z ostrzeżeniami. Gdzie obowiązują alerty IMGW?
1℃
-4℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro