Reklama

Policjanci szkolili się przed Euro 2012

Szkolenie dla policjantów, którzy zaangażowani będą w zabezpieczanie Euro 2012 w Poznaniu zostało zorganizowane w budynku Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy. Szkolenie dotyczyło ratownictwa taktycznego, a poprowadził je wykładowca uniwersytecki Marek Dąbrowski.

Szkolenie było przeznaczone dla słupeckich policjantów, którzy zostaną oddelegowani do zabezpieczania Euro 2012 w Poznaniu. Policjanci zgromadzeni w budynku należącym do straży pożarnej wzięli udział w wykładach oraz ćwiczeniach praktycznych.

Znakomite spektakle i musicale w Poznaniu: "1989", "Wyspa", "Chciałem być", "Sztafeta pokoleń", Gala Musicalowa, koncerty, filmy. Festiwal CZAS NA TEATR od 28.09 - kup bilet.
REKLAMA

- Specjalista z dziedziny ratownictwa medycznego podczas spotkania przybliżył policjantom tematykę dotyczącą między innymi tamowania krwotoków stazami taktycznymi, omówił opatrunki specjalistyczne i sposoby ich zakładania, zwrócił uwagę na techniki udzielania pomocy w środowisku taktycznym w sytuacjach zagrożenia - informuje Marlena Kukawka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Słupcy.

Po szkoleniu policjanci otrzymali osobisty zestaw ratunkowy, który podobnie jak zdobyte informacje i umiejętności przyda się policjantom także w czasie codziennej służby.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
16℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
4.31 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro