Reklama
Reklama

Policjanci szkolili się przed Euro 2012

Szkolenie dla policjantów, którzy zaangażowani będą w zabezpieczanie Euro 2012 w Poznaniu zostało zorganizowane w budynku Państwowej Straży Pożarnej w Słupcy. Szkolenie dotyczyło ratownictwa taktycznego, a poprowadził je wykładowca uniwersytecki Marek Dąbrowski.

Szkolenie było przeznaczone dla słupeckich policjantów, którzy zostaną oddelegowani do zabezpieczania Euro 2012 w Poznaniu. Policjanci zgromadzeni w budynku należącym do straży pożarnej wzięli udział w wykładach oraz ćwiczeniach praktycznych.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA

- Specjalista z dziedziny ratownictwa medycznego podczas spotkania przybliżył policjantom tematykę dotyczącą między innymi tamowania krwotoków stazami taktycznymi, omówił opatrunki specjalistyczne i sposoby ich zakładania, zwrócił uwagę na techniki udzielania pomocy w środowisku taktycznym w sytuacjach zagrożenia - informuje Marlena Kukawka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Słupcy.

Po szkoleniu policjanci otrzymali osobisty zestaw ratunkowy, który podobnie jak zdobyte informacje i umiejętności przyda się policjantom także w czasie codziennej służby.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To może być niebezpieczna noc. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
26℃
13℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
8.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro