Reklama
Reklama

Noc Restauracji w Poznaniu

Noc restauracji to kolejna akcja promocyjna, którem celem jest promocja poznańskich restauracji. Tym razem jest to akcja, która odbywa się tego samego dnia w Poznaniu, Białymstoku i Gdyni. Pierwsza edycja już 25 maja.

Trzy miasta zaangażowane w projekt chcą za jego pośrednictwem zwrócić uwagę na bogatą lokalną ofertę kulinarną, która może wzbudzić zainteresowanie nie tylko mieszkańców ale również turystów poszukujących ciekawych smaków - informuje firma Landbrand, organizator akcji.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Pierwsza edycja tej imprezy odbędzie się we wszystkich miastach już 25 maja. Do poznańskiej edycji zgłosiło się na razie blisko dwadzieścia restauracji. Wszystkie restauracje, które biorą udział w akcji zobowiązane są między innymi do przygotowania specjalnego pokazu kulinarnego, obniżenia cen potraw o 25 - 50% oraz przygotowania specjalnych "nocnych dań".

Spośród wszystkich "nocnych dań" wybrane zostanie jedno, które zdobędzie miano Grand Prix Nocy Restauracji. Głosowanie prowadzone będzie na stronie internetowej akcji, a udział w głosowaniu mogą wziąć udział wszyscy, którzy skorzystają z oferty Nocy Restauracji. Dodatkową atrakcją dla osób uczestniczących w akcji jest możliwość zdobycia karty Nocnego Łowcy, która będzie uprawniała do zniżki 10% w lokalach biorących udział w promocji. Karta obowiązywała będzie przez jeden rok. Aby ją zdobyć należy odwiedzić w czasie trwania akcji trzy lokale i zdobyć w nich specjalne pieczątki.

Do udziału w akcji zgłosiły się między innymi Nowa Bażanciarnia, Matii Sushi, Ceska Hospoda, Chłopskie Jadło i wiele innych. Szczegółowa lista lokali oraz zaplanowanych atrakcji dostępna jest na stronie Nocy Restauracji.

-Pragniemy, aby nasza inicjatywa stała się z czasem polskim wkładem do wspólnych europejskich imprezkulturalnych takich jak np. Noc Muzeów - którą wymyślili Niemcy, czy Święto Muzyki - które rozpropagowali Francuzi - podkreślają organizatorzy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uderzenie ciepła. Mamy wiosnę w lutym!
10℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
44.70 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro