Akademia FC awansowała do finału

Futsaliści Akademii FC po raz trzeci zwyciężyli Rekord Bielsko-Biała i awansowali do finału mistrzostw Polski. W sobotni wieczór podopieczni Klaudiusza Hirscha ograli rywali 2:1.

Trzecia odsłona rywalizacji o awans do ścisłego finału przyniosła najwięcej emocji. Nie mający nic do stracenia goście zagrali w otwarte karty. Nicolae Neagu od początku meczu miał sporo pracy. Swoich szans szukali Wojciech Łysoń i Tomasz Dura - jednak to Daniel Lebiedziński w 9. minucie wykazał się skutecznością pod drugą bramką. Akademicy objęli prowadzenie, ale nie zamierzali bronić tego wyniku. Bramkarz Rekordu Krystian Brzenk często musiał prezentować swoje umiejętności.

Ogromne znaczenie dla losów spotkania miał błąd defensywy gości - w 29. minucie wydawało się, że piłka opuści plac gry, Jan Janovsky asekurował futbolówkę do której wybiegł Brzenk. Niezdecydowanie graczy z Bielsko-Białej wykorzystał Łukasz Pieczyński i zdobył gola! - Myślałem, że będzie aut, ale zdecydowałem się zaatakować. Wyciągnąłem nogę i wyłuskałem piłkę - mówił po meczu szczęśliwy strzelec. Wydawało się, że w tym momencie Rekord wycofa bramkarza i postara się odrobić straty. Trener Andrea Bucciol jednak dopiero pięć minut przed końcem zdecydował się na ten manewr. Goście zdołali raz pokonać Neagu, ale to było wszystko na co było stać bielszczan tego wieczoru.

Akademia musi poczekać na swojego finałowego rywala. W sobotę Gatta pokonując Wisłę wyrównała stan rywalizacji na 2:2. Decydujące spotkanie zostanie rozegrane w środę w Krakowie.

Akademia FC Pniewy - Rekord Bielsko-Biała 2:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Lebiedziński (9.), 2:0 Ł.Pieczyński (29.), 2:1 Polasek (36.)

Akademia: Neagu, Foltyn - Pieczyński Ł, Pieczyński D., Lebiedziński, Wojciechowski, Mika, Hurtado, Despotović, Diaz, Solecki

Rekord: Brzenk, Kurowski - Janovsky, Łysoń, Bubec, Szymura, Wojtas, Budniak, Dura, Mentel, Polasek, Machura