Reklama
Reklama

Nowa remiza strażacka w Kobylnicy

Źródło: Wikipedia
Źródło: Wikipedia

Na wybudowanie nowej siedziby od lat czekali strażacy z podpoznańskiej Kobylnicy. Przez kolejne lata brakowało środków na ten cel, ale w zeszłym roku w końcu budowa ruszyła. W sobotę oddano do użytku nową remizę.

Okazja do świętowania była potrójna. Kobylniccy strażacy obchodzili wczoraj 80-lecie swojego istnienia, przypadający 4 maja Dzień Strażaka, a w końcu oddanie do użytku nowej remizy.

Budowa nowej remizy była właściwie koniecznością. Do tej pory kobylnicka straż mieściła się w niewielkim garażu, w którym miejsca starczało jedynie na podstawowy sprzęt - Liczyliśmy, że kiedyś ktoś nas wesprze, liczyliśmy na pewną życzliwość. Poza tym, że obiecano to na tym się skończyło - mówi Anna Tomicka, burmistrz Swarzędza. W ubiegłym roku udało się w końcu pozyskać niezbędne środki. Koszt budowy remizy zamknął się w kwocie 1,5mln złotych, a pieniądze wyłożyły władze Swarzędza.

Od wczoraj strażacy dysponują nowoczesną dwukondygnacyjną remizą oraz nowoczesnym wyposażeniem - Mamy naprawdę sprzęt z najwyższej półki. Nawet przy jednostkach państwowych nie musimy się wstydzić naszego sprzętu - mówi Tomasz Tomaszewski, zastępca naczelnika OSP w Kobylnicy.

Nowo wybudowana strażnica będzie obsługiwała rejon Kobylnicy i Swarzędza. - Taką strażnicę powinna mieć każda straż pożarna bo rola Ochotniczych Straży Pożarnych w Polsce rośnie i będzie rosła z roku na rok - podsumowuje Sławomir Kazimierczak, komendant OSP w Swarzędzu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
0℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
18.79 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro