Reklama
Reklama

Majowe koncerty i warsztaty w KontenerART

Weekend majowy dobiega końca, ale KontenerART dopiero się rozkręca. Jeszcze w maju odbędą się ciekawe koncerty i warsztaty.

Już 10 maja odbędzie się koncert duetu Brachaczek i Fochmann czyli kameralna i akustyczna odmiana zespołu BIFF - BiFF to projekt Ani Brachaczek i Hrabiego Fochmanna znanych ze współpracy z zespołem Pogodno, a zasilanych przez "najlepszą sekcję rytmiczną w kraju" czyli Jarka Kozłowskiego (Mitch & Mitch) i Michaela Pfeiffa. Brzmią rockowo, bigbeatowo, tanecznie, czasem glamrockowo. Oniryczny wokal Ani i słodkie melodie w połączeniu z ironicznymi tekstami i rock&rollową energią tworzą coś, co sam zespół nazywa onirycznym punkiem - mówi Agnieszka Łomnicka, reprezentująca KontenerART.

Szukasz nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, rodzinnej itp.? Skorzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa lub porad prawnych dostępnych dla mieszkańców Poznania.
REKLAMA

KontenerART przez dwa dni będzie gościł studencki festiwal Artenalia. Z tej okazji 12 i 13 maja na kontenerowej scenie zaprezentują się zespoły Tickets, Please!, Bloom, Brainfreezer, Appleseed, Maja Olenderek Ensemble, Fismoll, The Ploy, Blossom. Początek koncertów o godzinie 18:00.

W maju ruszą też warsztaty, które przygotowali organizatorzy. W terminie 14-16 maja odbędą się warsztaty dla seniorów zatytułowane "Senior design" - Warsztat polega na zaangażowaniu osób starszych parających się np. haftowaniem, szydełkowaniem, majsterkowaniem w realizacje nowoczesnych obiektów designerskich zaprojektowanych przez młodych designerów - informuje Łomnicka. Warsztaty są bezpłatne, zapisy trwają pod numerem telefonu 667885409 albo adresem email: [email protected].

Osoby zainteresowane tworzeniem filmów powinny zainteresować się warsztatami filmowymi "Powidoki". W ich trakcie powstaną etiudy filmowe oraz prace wideoart, które zostaną zaprezentowane na specjalnym pokazie w KontenerART. Pierwszy cykl tych warsztatów odbędzie się w dniach 13, 14, 16 maja. Warsztaty zaczynają się o godzinie 16:00 i są bezpłatne, ale niezbędne jest zgłoszenie swojego udziału za pomocą adresu email: [email protected]

Oczywiście to tylko część propozycji, które zostały przygotowane przez organizatorów. Szczegółowy plan wydarzeń dostępny jest na stronie KontenerART.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
23.95 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro