Reklama
Reklama

Drzwi otwarte w Urzędzie Pracy

Drzwi otwarte skierowane są do osób szukających pracy, chcących podnieść swoje kwalifikacje, ale także osób, które planują rozpoczęcie własnej działalności. Najbliższa edycja tej cyklicznej akcji odbędzie się 12 maja.

Drzwi otwarte Wojewódzkiego Urzędu Pracy to już tradycyjna akcja organizowana przez pracowników tej instytucji. W tym dniu wszyscy zainteresowani mogą skorzystać z porad ekspertów od rynku pracy - Zainteresowani będą mogli skorzystać z konsultacji i porad doradców zawodowych w zakresie określania predyspozycji zawodowych, umiejętności potrzebnych w skutecznym poszukiwaniu pracy i planowania ścieżki kariery zawodowej - informuje Bernadeta Ignasiak, pracownik Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Dniami otwartymi powinny zainteresować się także osoby, które planują rozpocząć działalność gospodarczą i chcieliby pozyskać dofinansowanie na ten cel - Pracownicy Punktu Informacji i Promocji Europejskiego Funduszu Społecznego informować będą o aktualnych i planowanych naborach wniosków o dofinansowanie realizacji projektów w Programie Operacyjnym Kapitał Ludzki. Udzielać będą też porad na temat szkoleń, kursów zawodowych i studiów podyplomowych współfinansowanych ze środków EFS oraz możliwości otrzymania dotacji na rozpoczęcie własnej działalności gospodarcze - zachęca Ignasiak.

Poza pracownikami WUP pojawią się przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Państwowej Inspekcji Pracy oraz Urzędu Skarbowego. W oddziałach wojewódzkich będzie można spotkać się z przedstawicielami Ochotniczych Hufców Pracy.

- Zainteresowanych zapraszamy w sobotę, 12 maja, w godzinach od 10 do 14 do siedziby WUP w Poznaniu przy ul. Kościelnej 37 oraz oddziałów zamiejscowych WUP w: Kaliszu, ul. Serbinowska 5; Koninie, ul. Zakładowa 4; Lesznie, ul. Śniadeckich 5 oraz Pile, al. Niepodległości 24 - kończy Ignasiak.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
14℃
Poziom opadów:
0.7 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
5.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro