Reklama
Reklama

Trasa na Franowo: wiecha zawisła na przystanku

Na przystanku Piaśnicka, na trasie tramwajowej na Franowo, w pierwszych dniach maja pojawiła się wiecha. - Konstrukcyjnie przystanek jest gotowy - tłumaczy Infrastruktura EURO Poznań 2012.

Według tradycji wiecha pojawia się na budynku w momencie, gdy na jego dach trafia ostatni element konstrukcyjny. - Konstrukcja przystanku Piaśnicka jest już gotowa i w związku z tym pojawiła się na nim wiecha - tłumaczy Gerard Masłowski z Infrastruktury EURO Poznań 2012. - Dach w ponad 1/4 pokryto już szkłem. Prace trwają i pewnie na przystankach zakończą się dopiero pod koniec miesiąca. Wówczas przystanki powinny być już całkowicie gotowe.

Do redakcji naszego portalu dotarły doniesienia o planowanych na przyszły tydzień próbnych przejazdach po nowej trasie tramwajowej. - Na próbne przejazdy jest jeszcze zdecydowanie za wcześnie. W przyszłym tygodniu będziemy kończyć zalewanie betonem ostatnich fragmentów torowiska w tunelu. Jego trwałość nie może być mniejsza niż 60% żeby móc puścić tędy tramwaje - wyjaśnia Masłowski. - Prawdopodobnie próbne przejazdy odbywać się będą w okolicach 20-22 maja. W przyszłym tygodniu wykonawca prac musi natomiast zamówić w MPK wszystkie typy tramwajów na próbne przejazdy.

Masłowski podkreśla, że wykonawca wciąż podtrzymuje termin oddania trasy do użytku na pierwszy mecz EURO 2012 w Poznaniu (10 czerwca). - Próbne przejazdy nie powinny być problemem. Najważniejsze będą odbiory techniczne poszczególnych systemów. Wiele z nich będzie montowanych dopiero w kolejnych dniach. To od tych odbiorów zależy, czy wykonawcy uda się dotrzymać terminu - kończy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
13.11 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro