Reklama
Reklama

ARTenalia ruszają w przyszłym tygodniu

Maj to tradycyjny czas studenckich Juwenaliów. Poznańskie Juwenalia zaplanowano na 17 - 20 maja, a już 12 - 13 maja odbędą się ARTenalia czyli Międzynarodowy Festiwal Kultury Studenckiej.

- ARTenalia to festiwal, którego celem jest prezentacja oraz promocja sztuki młodej i ambitnej. Wśród artystów prezentujących swoje dokonania znajdują się studenci, którzy dopiero przecierają swoje artystyczne szlaki, jak i twórcy mający na swoim koncie sporo sukcesów - piszą organizatorzy.

ARTenalia znalazły stałe miejsce w poznańskim kalendarzu kulturalnym, a w tym roku odbędzie się jubileuszowa piąta edycja festiwalu. Ze względu na ograniczone finansowanie impreza została skrócona do dwóch dni, ale mimo to zaplanowano bardzo wiele warsztatów, pokazów i koncertów.

Twórcy, którzy zostali zaproszeni do udziału w festiwalu zaprezentują się w siedmiu działach takich jak muzyka, taniec, teatr, sztuki audiowizualne, filmy i animacje, literatura i komiks oraz spotkania i wykłady. Festiwal tradycyjnie odbywa się w Starej Rzeźni przy ulicy Garbary, a część koncertowa została przeniesiona na teren KontenerARTu. Szczegółowy program imprezy można znaleźć na oficjalnej stronie festiwalu.

- Ciekawych punktów programu jest tu ogrom, artyści prezentują wysoki poziom i niejednym Cię zaskoczą! W taki weekend nie warto siedzieć w domu! Wyjdź na spotkanie ze sztuką, która w nietypowej przestrzeni, na co dzień niedostępnej, nabiera wyjątkowego charakteru - zachęcają organizatorzy.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
25℃
14℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
11.99 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro