Reklama

Warsztaty dla dzieci na placu Wolności

Koncert zespołu sprzed lat w Blue Note, fot. Wikipedia
Koncert zespołu sprzed lat w Blue Note, fot. Wikipedia

Miejską przestrzenią zajmują się urzędnicy, politycy, członkowie stowarzyszeń, a także zwykli Poznaniacy. Stowarzyszenie o2 postanowiło oddać głos najmłodszym Poznaniakom. Specjalnie dla nich organizuje cykl warsztatów pod nazwą "Miasto w mieście - tworzymy obraz architektury Poznania".

- Dzięki wychodzeniu ze sztuką w przestrzeń miejską, bezpośrednio do mieszkańców, chcielibyśmy mieć swój wkład w rewitalizację zapomnianych obszarów - rozumianą przede wszystkim jako proces oparty na wspólnym działaniu i budowie więzi społecznych - piszą o sobie członkowie Stowarzyszenia o2.

Najnowszym projektem stowarzyszenia są warsztaty artystyczne przeznaczone dla dzieci. W ich trakcie uczestnicy będą mieli do dyspozycji mazaki oraz rozciągnięte na pionowych stelażach przezroczyste folie. Na foli odwzorowywać będą fragment przestrzeni miejskiej, która znajdzie się za nią - W zadaniu chodzi przede wszystkim o element twórczy: począwszy od wyboru przez uczestnika rysowanego fragmentu miasta, przez decyzję na ile szczegółowo go narysujemy, aż do możliwości wplecenia w rysunek elementów, które nie występują w realnej przestrzeni, a może chcieliśmy je tam widzieć. Może to będzie Kolos z Rodos, wieża, statek kosmiczny... To otwiera możliwości świadomego kreowania przestrzeni miejskiej - wyjaśnia koordynator warsztatów, Andrzej Cybulski ze Stowarzyszenia o2.

Pierwsze warsztaty odbędą się 5 maja na placu Wolności, pomiędzy godziną 11:00 a 15:00. Następne edycje odbywać się będą w kolejne majowe soboty, ale za każdym razem członkowie stowarzyszenia pojawią się w innej części miasta. Zakończeniem cyklu będzie wystawa, której celem jest pokazanie jak Poznań widzą jego najmłodsi mieszkańcy.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami niebezpieczna pogoda. IMGW znów ostrzega!
27℃
18℃
Poziom opadów:
7.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
19.60 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro