Reklama
Reklama

KontenerART już otwarty

We wtorek, punktualnie o godzinie 18.00, oficjalnie otwarto centrum kulturalne nad Wartą - KontenerART. Poznaniaków ze specjalnie przygotowanych tarasów i plaży nie odstraszyła nawet gwałtowna burza.

Na wielkim otwarciu KontenerART pojawiło się sporo poznaniaków. Nie przeszkadzały im nawet intensywne opady deszczu. - Zaraz wykręcimy ubrania i będzie okej. Przecież za moment znowu będzie 30 stopni - tłumaczyła młoda para. Mieli rację. Po chwili nad Wartą ponownie pojawiło się pełne słońce.

Podczas otwarcia wystąpił m.in. Robust w towarzystwie dwójki artystów z Berlina. Zaprezentował hip hop i rap prosto z Chicago. Ale KontenerART to nie tylko koncerty. Odbywać się tutaj będą również m.in. warsztaty.

Zdaniem poznaniaków, którzy pojawili się 1 maja nad Wartą, takich miejsc powinno być w naszym mieście więcej. - Plażę zewnętrzną otwarto przy Termach Maltańskich, co jest krokiem w dobrą stronę, ale tak poza tym to takich miejsc jak najbardziej brakuje - mówi Krzysztof. - Inny problem to to, że powinny być większe. Plaża przy kontenerach jest okej, ale gdyby była trochę większa, byłoby jeszcze lepiej.

Jest szansa, by tak się stało. W czerwcu do KontenerART ma dołączyć miejska plaża. Dzięki temu łącznie goście będą mieli do dyspozycji plażę o wielkości tysiąca metrów kwadratowych. Sam KontenerART tegoroczną działalność zakończy pod koniec sierpnia.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
52.79 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro