Siatkarki Energetyka najlepsze w regionie

Siatkarki Energetyka Poznań z rocznika 2000 występujące w kategorii "trójek" zostały Mistrzyniami Wielkopolski w Turnieju Mini Siatkówki o Puchar Kinder + Sport CUP.

Organizowany przez PZPS turniej odbył się w hali MOS Turek. Poznanianki w składzie Kasia Bagrowska, Sylwia Słońska, Joasia Chmielecka i Julia Rakowska pokonały Augustynki Kalisz, PTPS Piłę, MOS Turek, Siatkarza Koło i w finale kolejny raz drużynę MOS-u Turek.

- Teraz wystąpią w Turnieju Finałowym Mistrzostw Polski Kinder, które rozegrane będą pod koniec czerwca w Zabrzu. Sukces tych młodych dziewczynek to wynik nienotowany w 50-letniej historii naszego klubu - mówi Robert Rakowski, prezes Energetyka Poznań.

Bardzo dobrze zaprezentował się również drugi zespół Energetyka, który zajął VIII miejsce, a oba zespoły prowadził trener Dariusz Ciszak. - Sukces ten potwierdza, że siatkówka w Energetyku rozwija się zgodnie z zapowiedziami i obok pierwszego zespołu występującego w II lidze rośnie kolejne pokolenie - dodaje Rakowski.