Reklama

Majówka w Ogrodzie Botanicznym

Wizualizacje: materiały inwestora fot. Elżbieta Skowron
Wizualizacje: materiały inwestora fot. Elżbieta Skowron

W dniach od 1 do 3 maja odbędzie się tradycyjna impreza charytatywna, która od 2001 roku odbywa się pod nazwą "Majówka w Botaniku".

W tym roku odbędzie się dwunasta edycja "Majówki w Botaniku", a patronat nad imprezą objął Wojewoda Wielkopolski, Prezydent Miasta Poznania oraz JM Rektor Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

Impreza od samego początku ma charakter charytatywny, a w jej organizacji współuczestniczyły organizacje takie jak Wielkopolskie Stowarzyszenie Wolontariuszy Opieki Paliatywnej "Hospicjum Domowe", Wielkopolski Zarząd Okręgowy "Polskiego Czerwonego Krzyża". Od 2006 roku stałym partnerem jest Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej, Oddział w Poznaniu.

Tradycyjnym partnerem jest też Straż Miejska, która w trakcie trwania imprezy organizuje zbiórkę krwi - W najbliższy, majowy weekend odbędzie się zbiórka krwi zorganizowana przez HDK PCK przy Straży Miejskiej Miasta Poznania. W dniach 1 oraz 3 maja w godz. od 10-15 na terenie Ogrodu Botanicznego oddać będzie można ten bezcenny lek - informuje Przemysław Piwecki, rzecznik prasowy Straży Miejskiej.

Zaplanowano bardzo bogaty program, który wypełni trzy majowe dni. Odbędą się pokazy psów husky, Thai Chi, sprzętu strażackiego. Odwiedzający ogród botaniczny będą mogli wziąć udział w zajęciach dogoterapii i hipoterapii, zagrać w gry planszowe, a także udać się na wycieczkę po parku z pracownikiem ogrodu. Jedną z atrakcji imprezy będzie też kiermasz ogrodniczy. Oczywiście przez cały czas trwała będzie kwesta na rzecz Hospicjum Palium.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
25.29 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro