Reklama
Reklama

Kolejne debaty o śródmieściu

Inicjatorem debat na temat rewitalizacji śródmieścia jest Komisja Rewitalizacji Rady Miasta Poznania. Do tej pory odbył się trzy spotkania, a kolejne zaplanowano na 9 i 10 maja tego roku.

Pierwsza debata zaplanowana została na 9 maja, a odbędzie się wyjątkowo na auli Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu przy alei Marcinkowskiego 29. Spotkanie zatytułowane będzie "W sercu miasta - jak ożywić Plac Wolności? Propozycje działań społecznych, kulturalnych i przestrzennych".

W trakcie spotkania wygłoszone zostaną trzy referaty, a następnie odbędzie się dyskusja z udziałem uczestników debaty. W roli ekspertów wystąpią krytyk architektury Jakub Głaz, Piotr Libicki z Instytutu Sobieskiego, prof. Wiesław Krzyżaniak z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu oraz prof. Krzysztof Podemski z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

10 maja odbędzie się debata na temat polityki mieszkaniowej miasta i jej wpływu na rozwój śródmieścia. Spotkanie odbędzie się w auli Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych przy ulicy Berwińskiego 2/4. Tym razem w roli ekspertów wystąpią Aleksandra Konieczna z Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Urzędu Miasta Poznania oraz dr Piotr Korduba z Instytutu Historii Sztuki UAM.

Organizatorzy zapraszają do udziału w debacie wszystkich mieszkańców oraz przedstawicieli firm i instytucji zainteresowanych poruszaną tematyką. Zakończenie i podsumowanie debaty zaplanowano na 29 maja.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
5.57 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro