Reklama
Reklama

Strefa Kibica będzie przyjazna dzieciom

W zeszłym tygodniu informowaliśmy, że zrezygnowano z organizacji Strefy Małego Kibica, która miała powstać w Parku Wodziczki. Okazuje się jednak, że miejsce dla dzieci znajdzie się w oficjalnej strefie kibica, która zorganizowana będzie na Placu Wolności.

Strefa kibica to miejsce, które musi powstać w każdym mieście, które gości mecze Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Poznańska strefa zorganizowana zostanie na Placu Wolności, a jednym z jej elementów będzie Strefa Junior przeznaczona dla najmłodszych kibiców - Strefa Junior, która będzie częścią Oficjalnej Strefy Kibica UEFA EURO 2012, przez cały czas trwania EURO 2012 oferować będzie najmłodszym poznaniakom i Wielkopolanom bogaty program atrakcji łączący zabawę sportową z ofertą artystyczną - informuje Joanna Janowicz - Strzyżewska, rzecznik prasowy spółki Euro Poznań 2012.

Do prac nad programem Strefy Junior zaproszono instytucje kulturalne, które na co dzień zajmują się pracą z najmłodszymi Poznaniakami. W planach są między innymi warsztaty plastyczne, które połączą różne techniki takiej jak rysowanie, malowanie, wyklejanie czy lepienie z plasteliny. Nie zabraknie również elementów sportowych, dzieci będą strzelać gole do bramki z puszek albo grać w koszykówkę puszkami.

W trakcie trwania imprez organizatorzy zwrócę też uwagę na problemy dotyczące ekologii - Zwrócimy uwagę na edukację ekologiczną. W Strefie Junior znajdą się pojemniki w kształcie stworków, które "pochłaniają" puszki, papier i szkło. Pomoże to dzieciom nabrać pozytywnych przyzwyczajeń związanych z segregacją śmieci - mówi Joanna Janowicz - Strzyżewska, rzecznik prasowy spółki Euro Poznań 2012.

Oczywiście w strefie zatrudnieni zostaną opiekunowie, którzy zapewnią fachową opiekę wszystkim dzieciom. Strefa Juniora będzie funkcjonowała przez cały okres istnienia Strefy Kibica, a główne atrakcje będą realizowane w godzinach od 13 do 15. Działalność strefy będzie ograniczona w dni meczów w Poznaniu oraz meczów reprezentacji Polski.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
10.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro