Reklama
Reklama

KontenerART już od wtorku nad Wartą

Koncert zespołu sprzed lat w Blue Note, fot. Wikipedia
Koncert zespołu sprzed lat w Blue Note, fot. Wikipedia

Już we wtorek nad Wartą działalność rozpocznie mobilne centrum kultury - KontenerART. W tym roku ma do niego dołączyć prawdziwa plaża, która pojawi się w sąsiedztwie KontenerART w czerwcu.

Gdy w połowie kwietnia pisaliśmy o tegorocznej edycji KontenerART, pojawiły się doniesienia na temat zupełnie nowego projektu nad Wartą - plaży z prawdziwego zdarzenia. Ma się pojawić w bezpośrednim sąsiedztwie kulturalnych kontenerów, które stoją w okolicach Chwaliszewa i Starej Gazowni.

- Plaża to projekt miejski, który będzie czerpał przede wszystkim energię z KontenerART - wyjaśnia Zbigniew Łowżył z KontenerART. - Plaża nie zostanie otwarta w maju, a dopiero w czerwcu. I to pod warunkiem, że miasto będzie na nią miało pieniądze - dodaje.

KontenerART otwiera się na poznaniaków wcześniej, bo już we wtorek. - Koncert na wielkie otwarcie zaplanowano na godzinę 18.00. Wcześniej, bo od 15.00 poznaniacy mogą do nas przychodzić - zachęca.

W tym roku KontenerART ma w planach 60 warsztatów dla dzieci i seniorów, a także 30 koncertów, które po 22.00 nie powinny przeszkadzać mieszkańcom okolicy - odbywać się bowiem będą w zamkniętych przestrzeniach.

Na wielkie otwarcie KontenerART zaplanowano koncert w mocnej obsadzie - wystąpią Robust& Bat​sauce/Lady Daisey ze Stanów Zjednoczonych, a także Polacy - jZAMOJSKI, Ailo&Invent oraz Żwirek.

Ale KontenerART to nie tylko koncerty. Zaplanowano tu także szereg warsztatów dla dzieci i dla dorosłych. Szczegółowy plan wydarzeń można znaleźć na profilu KontenerART na Facebooku tutaj.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
8.36 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro