Reklama
Reklama

Os. Wichrowe Wzgórze ma Orlika

Źródło: Wikipedia
Źródło: Wikipedia

Mieszkańcy os. Wichrowe Wzgórze mogą już korzystać z boiska typu Orlik, które powstało w sąsiedztwie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 9.

Uroczystego otwarcia obiektu dokonano w piątek, a uczestniczyli w nim zaproszeni goście m.in.: przedstawiciele i radni z Urzędu Miasta Poznania, radni osiedlowi, władze samorządowe oraz uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcącego numer 9. - Dzięki temu boisku będziemy mogli promować sport na terenie Winograd - powiedział dyrektor ZSO nr 9, Lechosław Rybka.

Powstały w ramach programu "Moje boisko - Orlik 2012" kompleks to już 13 taki obiekt w Poznaniu, a w całej Polsce jest 1800 boisk typu Orlik. Przypomnijmy, że o budowę boiska starał się od 2 lat zarząd klubu TPS Winogrady i Dyrektor ZSO nr 9. Boisko kosztowało 1,5 miliona złotych.

- Uważam, że każda inwestycja w młodzież, w dzieci to nie są zmarnowane pieniądze. Ta sportowa inwestycja ma służyć nie tylko młodzieży szkolnej, ale i wszystkim mieszkańco
m - mówiła dyrektor Wydziału Kultury Fizycznej UMP, Ewa Bąk. Jako pierwszy po uroczystym otwarciu piłkę odbił z-ca prezydenta miasta Poznania Dariusz Jaworski.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

1℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
8 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro