Reklama
Reklama

Gmina Dopiewo tworzy szlaki rowerowe

Znajdująca się przy granicy miasta gmina Dopiewo od kilku miesięcy wytycza nowe szlaki rowerowe i przygotowuje trasy dla miłośników rowerowych wycieczek. Zobacz aktualne trasy.

Gmina Dopiewo wytyczyła i oznaczyła szlaki rowerowe, którymi można zwiedzić jej najciekawsze miejsca. Liczą ok. 60 km i prowadzą po utwardzonych drogach gminnych, drogach gruntowych i duktach leśnych. Szlak czerwony okalający gminę w części pokrywa się z "dużym pierścieniem rowerowym" dookoła Poznania. Szlaki łącznikowe- niebieski i zielony - pozwalają dotrzeć m.in. do przystanku kolejowego na trasie Warszawa - Berlin.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA


- Do końca maja 2012 roku we wszystkich sołectwach Gminy Dopiewo będą stały tablice z mapami rowerowymi, zawierające mapę główną i zbliżenie danego sołectwa oraz krótką informację w języku polskim i angielskim - informuje Joanna Dutkiewicz z Urzędu Gminy Dopiewo.

Miłośnicy rowerowych wycieczek na trasach w Gminie Dopiewo będą mogli zobaczyć m.in.: Pałąc w Konarzewie, Źródełko w Żarnowcu, Trzcielińskie Bagno, Jezioro Niepruszewskie, Pałac w Więckowicach, Dwór w Dąbrówce, barokowy Kościół Św. Marcina w Konarzewie, Mogiły zbiorowe w lasach palędzko - zakrzewskich czy Dwory w Trzcielinie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uderzenie ciepła. Mamy wiosnę w lutym!
10℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
44.70 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro