Reklama

Poznań za pół ceny w sobotę i niedzielę

Dwa weekendowe dni upłyną w Poznaniu pod znakiem... niskich cen. Restauracje, hotele, atrakcje turystyczne - to tylko część instytucji, które w sobotę i niedzielę opuszczą swoje ceny w ramach akcji "Poznań za pół ceny".

To już piąta edycja akcji, która cieszy się w Poznaniu ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród poznaniaków, ale też turystów. - Chodzi o to, by wykorzystać zasady rodem z supermarketu, czyli wielkich wyprzedaży, do tego, by zwrócić uwagę na Poznań - tłumaczy Jan Mazurczak z Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

Aby uzyskać zniżki na usługi, czy produkty w normalny dzień, trzeba mieć przeważnie kartę stałego klienta. Wówczas możemy liczyć na kilka procent rabatu dokonując zakupu. Tymczasem podczas akcji "Poznań za pół ceny" z 50-procentowych rabatów korzystać mogą wszyscy. I mimo, że do kas przedsiębiorców trafia w tym dniu mniej pieniędzy od każdego z klientów, w sumie daje to bardzo dobry wynik. - Na pewno jest się ponad kreską - zapewnia właścicielka Meeting Place. - Tu nawet nie chodzi o to, żeby zarabiać w zwykły sposób, tu chodzi o nagłośnienie marki firmy - tłumaczy.

W tym roku ze zniżek będzie można skorzystać w blisko 150 miejscach. Wśród nich są muzea, hotele, restauracje, atrakcje turystyczne. - Sam program turystyczny jest na tyle bogaty, że nie sposób go zrealizować w całości - wyjaśnia Mazurczak.

Z jakich atrakcji można skorzystać nie wyciągając z portfela astronomicznych sum? Hitem tegorocznej edycji akcji może być możliwość odbycia misji na symulatorze lotów Full Motion w AERO POZNAŃ CIRRUS TRAINING CENTER. Normalnie za 20-minutową misję zapłacilibyśmy 116 złotych. W sobotę i niedzielę będzie to tylko 58 złotych. Trzeba jednak zapisać się na listę chętnych (61 847 47 73).

Promocyjne ceny wprowadzają także m.in. Nowe ZOO, Palmiarnia Poznańska, parki linowe Cascader Park w Kobylnicy, Pyrland Park w Poznaniu oraz Korzonkowo. Taniej będzie też na basenach (w tym Termach Maltańskich), czy w centrach rekreacyjnych.

Ciekawą wycieczkę zaplanowano po forcie IIa na Chartowie. - Każdego roku staramy się pokazywać inny obiekt - tłumaczy Przemysław Maćkowiak z Towarzystwa Miłośników Fortyfikacji. - Ten obiekt będzie pierwszy raz udostępniony szerokiej publiczności. Będą mundury i samochody wojskowe - dodaje. Wstęp - bezpłatny. Również za darmo będzie można zwiedzić Farę, czy Ostrów Tumski.

Listę wszystkich partnerów akcji "Poznań za pół ceny" znaleźć można tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
6℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
62.76 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro