Reklama
Reklama

W Kórniku zakwitły magnolie!

Długi majowy weekend to doskonała okazja do tego, by zwiedzać ciekawe miejsca w sąsiedztwie Poznania. Tych nie brakuje! W Arboretum Kórnickim właśnie zakwitły magnolie, które tworzą niezwykły spektakl barw.

Arboretum Kórnickie od lat słynie z pięknych magnolii, które rozkwitają tu wiosną. Kórnik zaprasza wszystkich miłośników pięknych roślin do odwiedzania swojego niezwykłego ogrodu. Jest kwieciście, kolorowo, kwitną magnolie, wiśnie, forsycje i wiele innych pięknych krzewów. To prawdziwy raj dla amatorów fotografii.

Majówka w Arboretum upłynie przede wszystkim pod znakiem "Kwitnących magnolii". Właśnie pod tym hasłem 1, 2 i 3 maja odbywać się będą spacery z przewodnikiem, podczas których można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o magnoliach, wiosennych pracach w ogródku oraz o drzewach rosnących w Arboretum.

Ci, którzy wolą samodzielnie zwiedzać bogaty w różnorodne rośliny ogród, mogą to zrobić choćby dziś. Arboretum jest obecnie czynne od 10.00 do 18.00 (w kwietniu), a w maju i czerwcu do 19.00.

Za bilety wstępu zapłacimy 6 złotych (normalny), 4 złote (ulgowy) lub 15 złotych (rodzinny). Dzieci do lat 6 wchodzą do Arboretum za darmo.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
1 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
11.45 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro