Reklama
Reklama

Wojskowy most stanął przy Stadionie Miejskim

Już wkrótce Stadion Miejski zostanie przekazany organizatorowi Mistrzostw Europy w piłce nożnej. W tej chwili trwają intensywne prace, które mają przystosować obiekt do potrzeb turnieju. W czwartek zakończyły się prace przy budowie polowego mostu, który stanął za II trybuną.

Stadion Miejski oddany został do użytku we wrześniu 2010 roku. Od tego czasu odbywały się na nim mecze ligowe Warty i Lecha Poznań, mecze europejskie Lecha Poznań, a także imprezy takie jak koncert Stinga czy zawody motocyklowe Red Bull X-Fighters.

W trakcie niektórych imprez udało się wypełnić cały stadion, a wówczas okazało się, że droga biegnąca pomiędzy trybuną numer dwa a zabytkowym fortem jest zbyt wąska i ma ograniczoną przepustowość dla ruchu pieszych. Dodatkowo na tym obszarze znajdzie się strefa parkingów dla telewizyjnych wozów transmisyjnych, Centrum Medialnego i innych przestrzeni niezbędnych dla obsługi meczów EURO.

Z tego względu zaprojektowano tymczasową przeprawę, która powstała nad forteczną fosą, a jej celem jest zwiększenie przepustowości drogi biegnącej za drugą trybuną- Mając na uwadze zwiększenie standardów bezpieczeństwa i podwyższenie przepustowości, zaprojektowana została przeprawa mostowa. W ciągu niecałych dwóch dni, żołnierze zmontowali most składający się z ponad tysiąca elementów - informuje Joanna Janowicz Strzyżewska, rzecznik prasowy spółki EURO Poznań 2012.

Prace przy budowie mostu prowadzone były przez II Inowrocławski Pułk Inżynieryjny. Most ma prawie 38 metrów długości, jego szerokość to ponad 6 metrów, a całkowita powierzchnia to blisko 450 metrów kwadratowych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
10.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro