Reklama
Reklama

Pyrlandia 2012: głosuj na gwiazdę

Pierwsza edycja Pyrlandii odbyła się w 2003 roku z okazji obchodów 750-lecia lokacji miasta. Od tego czasu impreza cieszy się niesłabnącą popularnością, a w tym roku odbędzie się jubileuszowa dziesiąta edycja festynu. W chwili obecnej trwa głosowanie, w którym będzie można wybrać gwiazdę imprezy.

- Dni Pyrlandii to największy miejski festyn i zarazem jeden z najważniejszych punktów w kulturalnym kalendarzu Poznania. W zeszłym roku festyn zwieńczyły znakomite koncerty grup Acid Drinkers, Luxtorpeda oraz Muchy - przypominają organizatorzy.

Tegoroczną gwiazdę festynu postanowiono wybrać na drodze internetowego głosowania. Głosowanie odbywa się za pośrednictwem specjalnej aplikacji, która umieszczona została na profilu Pyrlandii w serwisie społecznościowym Facebook - Każdy, kto zadeklaruje chęć udziału w konkursie na starcie otrzyma 1 głos. Szansę na występ ulubionej gwiazdy będzie można zwiększyć namawiając do udziału w zabawie znajomych. Każde zaakceptowane zaproszenie to premia w postaci dodatkowego głosu - informują organizatorzy. Dziesięciu najbardziej aktywnych użytkowników otrzyma możliwość spotkania z gwiazdą w trakcie trwania Pyrlandii.

W chwili obecnej najwięcej głosów zgromadziły cztery zespoły. 615 głosów oddano na zespół Dżem, 476 głosów otrzymały poznańskie Strachy Na Lachy, na Monikę Brodke głosowało 138 osób, a na zespół IRA - 66 osób. Głosy można oddawać do 8 maja za pomocą specjalnej aplikacji w serwisie internetowym Facebook. Festyn odbędzie się 1 września na Łęgach Dębińskich.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
23℃
12℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
12.01 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro